MaNa
fot. Patrick Strack / ESL

Polska kontra Włochy w pierwszej rundzie NationWars IV

Na początku przyszłego roku reprezentacja Polski w StarCraft 2 rozpocznie rywalizację w fazie grupowej NationWars IV. Mikołaj „Elazer” Ogonowski, Artur „Nerchio” Bloch i Grzegorz „MaNa” Komincz zmierzą się z zawodnikami z Włoch, a następnie z Francuzami lub Meksykanami. Jeszcze przed przerwą świąteczną poznamy zwycięzców grupy D, której faworytami są USA i Norwegia.

Tuż po zakończeniu głosowania na składy reprezentacji narodowych odbyła się runda kwalifikacyjna, w ramach której wszystkie 32 drużyny zmierzyły się o awans do fazy grupowej. Polska zagrała z Bułgarią, a mecz zakończył się wynikiem 4:0 przy all-killu w wykonaniu MaNy. Już wtedy z turnieju odpadły m.in. Rosja, Dania czy Chiny. Zawodnicy z Państwa Środka zostali zdeklasowani przez zaledwie czternastoletniego Reynora z Włoch, który będzie jedynym obiektywnym zagrożeniem dla Polaków w ich nadchodzącym meczu,

Grupa A (6-7 stycznia) Grupa B (2-3 stycznia) Grupa C (4-5 stycznia) Grupa D (22-23 grudnia)
Korea Południowa Niemcy Polska USA
Brazylia Finlandia Włochy Ukraina
Kanada Holandia Francja Norwegia
Szwecja Tajwan Meksyk Australia

Z każdej grupy do play-offów awansują po dwie drużyny, a rozgrywki prowadzone będą w systemie Dual Tournament. Jako pierwsze rozegrane zostaną spotkania grupy D: najpierw Stany Zjednoczone będą podejmować Ukrainę, a równolegle Norwegia zmierzy się z Australią. Kolejne trzy grupy zaplanowano na pierwszy tydzień stycznia.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zbiór najlepszych fragów z 2016 roku [FRAGMOVIE]