Dominacja Overwatch na rynku PC

Serwis SuperData Research opublikował raport, w którym podsumował dochody wygenerowane przez poszczególne gry na rynku PC w 2016 roku. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął Overwatch i to nawet nie dziwi. Dziwi za to przewaga, jaką produkcja Blizzarda osiągnęła nad resztą stawki.

Overwatch szturmem wdarł się na wszystkie platformy, w tym komputery osobiste, z miejsca zdobywając oddaną rzeszę fanów. Produkcja od samego początku była oczkiem w głowie amerykańskiego producenta, co przełożyło się bezustanny kontakt deweloperów z graczami oraz branie pod uwagę ich komentarzy. W tej sytuacji, hitowy FPS musiał wygenerować ogromne dochody. Ale czy ktokolwiek spodziewał się, że będzie to 10% całego rynku?

Dzięki swojej produkcji Blizzard zarobił aż 585,6 miliona dolarów. Dla porównania, drugi pod tym względem Counter-Strike: Global Offensive wzbogacił swoich twórców już „tylko” o 257,2 miliona. Kolejne miejsca zajmują już tytuły nie nastawione na e-sport, takie jak Fallout czy Minecraft. Pierwsza piątka raportu prezentuje się następująco:

  1. Overwatch – 585,6 mln dolarów
  2. Counter-Strike: Globall Offensive – 257,2 mln dolarów
  3. Guild Wars 2 – 91 mln dolarów
  4. Minecraft – 88,7 mln dolarów
  5. Fallout 4 – 74,9 mln dolarów
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TaZ włącza się w dyskusję o PEA

Dyskusja o aferze związanej z PEA trwa w najlepsze. Do komentowania sytuacji postanowił się włączyć Wiktor "TaZ" Wojtas. Reprezentant Virtus.pro wspar...