GSL

Grupy GSL Code S Season 1 2017

Organizatorzy najbardziej prestiżowej, koreańskiej ligi StarCraft 2, GSL Code S, opublikowali wyniki losowania grup. Tym razem, po raz pierwszy od kilku lat, w zawodach wystąpi Foreigner. Sasha „Scarlett” Hostyn awansowała do Code S poprzez otwarte kwalifikacje, co do tej pory udało się tylko kilku zawodnikom spoza Korei. Rozgrywki, mimo reform w międzynarodowym systemie World Championship Series, pozostaną w niezmienionej formie, choć tym razem na cały rok zaplanowano nie dwa, a trzy sezony Code S.

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Zest herO sOs LosirA
Keen NightMare Billowy INnoVation
Bunny Maru Curious Forte
Rogue GuMiho soO ByuL
Grupa E Grupa F Grupa G Grupa H
Cure MyuNgSiK ByuN TY
jjakji Scarlett DRGLing Armani
Leenock aLive Stats Trap
Dark Classic Ryung Solar

Nadchodzący GSL Code S będzie pierwszym sezonem mistrzostw po kryzysie koreańskiej sceny, w wyniku którego rozpadły się wszystkie drużyny poza Jin Air Green Wings. Do turnieju zakwalifikowała się niemal cała czołówka, choć zabraknie między innymi Deara, który od kilkunastu tygodni skupia się głównie na Overwatchu, czy Dreama, który od dłuższego czasu przeżywa drastyczny spadek formy. W Code S zobaczymy pięciu debiutantów. Poza wspomnianą Scarlett są to relatywnie dobrze znani DRGLing, Billowy i Armani, a także NightMare, który nigdy wcześniej nie brał udziału w międzynarodowych rozgrywkach offline.

Code S rozpocznie się już 4 stycznia. Transmisje ze studia AfreecaTV (dawniej: GOMTV i GOMeXP) prowadzone będą w środy i soboty.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ostatnia szansa na awans do finałów miesiąca i możliwość walki o 2000 zł

Już dziś o godzinie 19:00 rozpocznie się ostatni turniej kwalifikacyjny, dzięki któremu możecie awansować do finałów miesiąca i powalczyć o 2000 złoty...