Nerchio
fot. Kiril Bashkirov / ESL

Nerchio podsumowuje udany 2016 rok

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich e-sportowców, Artur „Nerchio” Bloch, ocenia swoje wyniki w 2016 roku. Reprezentant EURONICS Gaming jest dumny ze swoich osiągnięć, a także wskazuje na spore zmiany w swoim życiu. Po raz pierwszy od rozpoczęcia kariery Nerchio mógł się w całości poświęcić graniu, gdyż wcześniej musiał ją pogodzić także ze studiami. Na samych turniejach przez ostatnie 12 miesięcy wygrał ponad 100 000 złotych. Stał się także, jako pierwszy profesjonalny gracz w Polsce, zakontraktowanym zawodnikiem Red Bulla.

Nerchio, po premierze Legacy of the Void i powrocie do aktywnej gry, szybko osiągnął status jednego z najlepszych zawodników poza Koreą. W ciągu minionego roku wziął udział w dwunastu międzynarodowych mistrzostwach, przy czym triumfował dwa razy (DreamHack Valencia i europejskie finały WESG), raz zdobył srebro (WCS Spring Championship) i dwukrotnie znalazł się w najlepszej czwórce (WCS Winter Championship w Katowicach i HomeStory Cup XIII). Wielokrotnie wygrywał bezpośrednie starcia z czołowymi Koreańczykami, dla których szybko stał się jednym z największych zagrożeń zza granicy. Stale utrzymywał się także na szczycie rankingów Aligulac. Najwyższą, trzecią lokatę, osiągnął pod koniec października, a przez większość roku stale utrzymywał się w pierwszej dziesiątce globalnego rankingu graczy StarCraft 2.

Następny występ Nerchio będzie miał miejsce za niecałe dwa tygodnie. Najbardziej utytułowany polski zawodnik zagra w światowych finałach WESG w Chinach, których pula nagród sięga 500 000 dolarów.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

5 stycznia drużyna Izaka rozpocznie zmagania w Szwecji

Dokładnie 5 stycznia drużyna Piotra "Izaka" Skowyrskiego rozpocznie rywalizację na światowych finałach ROG Community Challenge. W zawodach weźmie udzi...