ROCCAT Leadr

ROCCAT z nowym sensorem, myszkami i technologią dla klawiatur membranowych

Niemiecki producent peryferii komputerowych, ROCCAT, na zbliżających się targach Consumer Electronics Show 2017 zaprezentuje nowe urządzenia: trzy myszki korzystające z zapowiedzianego sensora Owl-Eye i odświeżonej wersji klawiatury membranowej wykorzystującej autorską technologię Force FX.

Sensor Owl-Eye (PixArt 3361) został opracowany z tajwańską firmą, której produkty wykorzystywane są przez niemal wszystkie marki gamingowe. Wyposażone w nie zostaną myszki Leadr, Kone EMP i Kone Pure 2017. Pierwsza z nich to urządzenie bezprzewodowe z czternastoma programowalnymi przyciskami o dość nietypowym kształcie i położeniu. Bateria Leadr ma wystarczyć na 20 godzin pracy, a ładowanie możliwe jest dzięki dołączonej do zestawu stacji dokującej. Wedle producenta bezprzewodowa mysz gwarantuje jakość nieodbiegającą od standardów klasycznych urządzeń przewodowych. EMP i Pure 2017 są zaś odświeżony wersjami myszy Kone, różniącymi się od starego modelu przede wszystkim wyglądem i sensorem. Sensor Owl-Eye charakteryzuje się także możliwością dostosowania lift-off distance za pomocą oprogramowania Swarm.

ROCCAT Isku+ Force FX

Technologia Force FX wykorzystana będzie w nowej wersji klawiatury Isku+ FX. Zakłada ona zastosowanie specjalnej warstwy chemicznej pod klawiszami QWEASD, dzięki której możliwe będzie trzystopniowe regulowanie siły nacisku przez gracza. ROCCAT prezentuje to rozwiązanie na przykładzie szybkości poruszania się gracza. Lekkie naciśnięcie klawisza W pozwoli na skradanie się w grze, zaś dociśnięcie klawisza spowoduje przejście do sprintu. Metoda ta będzie jednak wymagać skonfigurowania w oprogramowaniu Swarm.

Szczegóły sensora Owl-Eye i technologii Force FX można znaleźć na odpowiednich stronach producenta.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ex-dignitas dołącza do organizacji stworzonej przez F.C. Kopenhaga!

O tym, że byli zawodnicy Team Dignitas niebawem rozpoczną współpracę F.C. Kopenhaga mówiło się odkąd cała drużyna rozstała się z brytyjską organizacją...