Maelk: North nie jest zainteresowane LoL-em

Jacob „Maelk” Toft-Andersen, dyrektor sportowy North, zdradził jakie są plany organizacji. Były profesjonalny gracz Dota 2 potwierdził, że drużyna nie jest zainteresowana inwestycją w skład League of Legends, ale „na oku” ma dwie inne gry.

Nazwa North i ogólna identyfikacja graficzna organizacji nie wszystkim przypadły do gustu. Maelk wypowiedział się na temat tego, dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązania. – Wybraliśmy nazwę North, bo świetnie do nas pasuje. Nie chcemy być kojarzeni wyłącznie z Kopenhagą i Danią, a z całą Skandynawią. Chcemy być globalną marką – zapowiedział.

North aktualnie reprezentowane jest tylko przez jedną drużynę – CS:GO. – Cieszymy się i jesteśmy dumni, że mogliśmy rozpocząć współpracę z duńską drużyną. Co prawda ściągnięcie zespołu z Danii nie było dla nas priorytetem, ale gdy pojawiła się opcja zakontraktowania takiej drużyny, wiedzieliśmy, że musimy to zrobić – przyznał Maelk. – Nasi nowi zawodnicy mają za sobą świetny rok 2016 i wierzymy, że ten rok może być dla nich jeszcze lepszy.

Maelk potwierdził, że North nie będzie póki co inwestowało w scenę League of Legends. Organizacja interesuje się jednak dwiema innymi grami. – Drugą grą, w którą chcemy zainwestować jest Dota 2. Interesujemy się także graczami FIFA, bo wiemy, że ma spory potencjał i EA Sports w końcu poświęca temu tytułowi odpowiednio dużo uwagi – zdradził dyrektor sportowy North.

Za stworzenie wywiadu odpowiadają FCK TV oraz North.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Gate i Akaadian w Echo Fox; Hjarnan oraz Maxlore w ROCCAT

Stworzona przez Riot Games baza danych, zawierająca informacje na temat kontraktów wszystkich zawodników najlepszych lig świata, została zaktualizowan...