Polska kontra Holandia w ćwierćfinale NationWars IV

Mimo jednej porażki w fazie grupowej reprezentacja Polski awansuje do kolejnej fazy NationWars IV. Artur „Nerchio” Bloch, Mikołaj „Elazer” Ogonowski i Grzegorz „MaNa” Komincz zajęli drugie miejsce w grupie C po porażce z Meksykiem i zwycięstwom nad Włochami i Francuzami. Do tej pory wszyscy nasi rodacy prezentowali równą formę, dzięki czemu jako jedyny kraj w całej stawce nie polegają głównie na wynikach jednego zawodnika.

Mecz z Francuzami, podobnie jak dwa poprzednie spotkania, rozpoczął się o dwóch gładkich zwycięstw Polaka. Tym razem otwierał MaNa, który ograł kolejno PtitDrogo i Stephano. Dopiero MarineLorD zdołał powstrzymać najbardziej utytułowanego polskiego Protossa i to właśnie na nim polegała cała reprezentacja Francji. Terran wygrał jeszcze jedno spotkanie, z Elazerem, ale przez problemy z Internetem nie stawił się w regulaminowym czasie na spotkanie z Nerchio. Kapitan Polski zamknął wynik spotkania na 4:2.

Już w sobotę o godzinie 17:00 Polacy zagrają z reprezentacją Holandii o awans do półfinałów NationWars IV, który zostanie rozegrany za dwa tygodnie w studio O’Gaming TV w Paryżu. Następnie reprezentacja Kanady zagra z USA, Meksyk podejmować będzie Niemców, zaś Korea Południowa zagra z Norwegią.

Przeczytaj poprzedni wpis: close

LDLC pierwszym półfinalistą ESEA Global Challenge

Podczas finałów ESEA Global Challenge zakończył się mecz zwycięzców w grupie A, dzięki któremu poznaliśmy pierwszego półfinalistę - LDLC. LDLC 1...