fot. lonelyplanet.com

Kopenhaga stworzy własne centrum e-sportowe

Powiedzieć, że w ostatnim czasie na duńskiej scenie e-sportowej dzieje się dużo dobrego to jak nic nie powiedzieć. Najpierw pojawiła się informacja o powstaniu grupy RFRSH Entertainment i prawie 30 milionach dolarów inwestycji dla e-sportowych drużyn, później F.C. Kopenhaga stworzyła organizację North, a teraz dowiadujemy się, że Kopenhaga otworzy własne centrum e-sportowe.

Władze miasta podjęły decyzję o inwestycji 2 milionów koron duńskich, czyli ponad 1 182 000 złotych, w centrum e-sportowe. W tym mieszkańcy Kopenhagi oraz odwiedzający stolicę Danii mogliby swobodnie grać w różne e-sportowe tytuły, a dodatkowo miejsce świetnie nadawałoby się do organizowania turniejów.

Oto, co do powiedzenia na temat inwestycji miał Christian Ebbesen, zastępca burmistrza Kopenhagi zajmujący się kulturą i wypoczynkiem:

E-sport to zupełnie nowy trend, który rozwija się w niesamowitym tempie, a wraz z nim pojawiają się grupy ludzi skupione właśnie na nim. Dedykowane centrum pozwoli jeszcze większej liczbie mieszkańców Kopenhagi zaangażować się w e-sport i grać.

Owe centrum ma powstać w jednej z północno-zachodnich dzielnic Kopenhagi.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bilety na IEM do wygrania w turniejach ESL

Dziś popołudniu będziecie mogli zdobyć wejściówki wcześniejszego wstępu na Intel Extreme Masters Katowice. Te będą do wygrania w turniejach ESL. Na so...