fot. Kiril Bashkirov / ESL

Polska w półfinale NationWars IV

Po raz trzeci z rzędu reprezentacja Polski w StarCraft 2 awansowała do półfinałów NationWars. W ćwierćfinale czwartej edycji turnieju Polacy pokonali Holendrów. Jak się okazało, do zwycięstwa wystarczył jedynie kapitan drużyny, Artur „Nerchio” Bloch. Reprezentant EURONICS Gaming dokonał pełnego all-killa dwukrotnie pokonując uThermala, a także eliminując Optimusa i Harstema.

Pierwsza runda ćwierćfinału była zdecydowanie najtrudniejszą dla Nerchio. Już na samym początku musiał zmierzyć się z najgroźniejszym zawodnikiem reprezentacji Holandii, uThermalem. Polak był bardzo blisko porażki i mimo pomniejszych błędów zdołał zachować spokój i powoli wypracować sobie przewagę w late game. Holender zaś nieprawidłowo dostosował swoją kompozycję wojsk, co przypieczętowało jego porażkę. Optimus, zgodnie z oczekiwaniami, próbował agresywnego otwarcia z Reaperami, jednak Nerchio był przygotowany na taką taktykę. Nie miał także żadnych problemów z Harstemem, a w finałowym starciu z uThermalem zagrał zdecydowanie lepiej, niż niecałą godzinę wcześniej, dzięki czemu mógł gładko zakończyć spotkanie wynikiem 4:0.

Reprezentacja Polski zagra w półfinale NationWars IV z Kanadą. Spotkanie to odbędzie się 21 stycznia w Paryżu, w studio O’Gaming TV. W drugim półfinale zagrają Koreańczycy i zwycięzcy meczu Niemcy kontra Meksyk.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najlepsi gracze 2016 roku wg HLTV - 14. Magiskb0Y

Kolejny debiutant znalazł swoje miejsce w tegorocznym rankingu najlepszych graczy Counter-Strike: Global Offensive publikowanego przez serwis HLTV. Na...