NRG obroniło tytuł mistrzów świata w Smite. Polak wicemistrzem!

Nad ranem zakończyły się rozgrywane w Atlancie Mistrzostwa Świata w grze Smite. Po raz kolejny o tytuł najlepszej drużyny globu rywalizowało dziesięć zespołów, które przez cztery dni stoczyły wiele pojedynków. Oprócz trofeum na zwycięzcę turnieju czekała połowa z puli wynoszącej milion dolarów, więc z pewnością każda z ekip chciała sięgnąć po końcowy triumf.

W finale jednak spotkały się dwie drużyny z Europy. W mistrzowskim pojedynku mogliśmy obejrzeć Obey Alliance, którego rywalem było NRG eSports – aktualny mistrz świata (tytuł zdobyty jeszcze, gdy drużyna reprezentowała barwy Epsilon eSports). Była to powtórka europejskich finałów regionalnych, w których lepsze okazało NRG. To odprawiło wówczas swoich rywali z kwitkiem w stosunku 3:0. Zatem dla Obey Alliance, w którym na pozycji supporta występuje Polak – Oskar „PANDALIKE” Lasota – była to szansa rewanżu za przegrane mistrzostwo Europy.

Szansy tej jednak nie wykorzystali, gdyż w decydującym best of five lepsi okazali się obrońcy tytułu – NRG eSports. Zespół ten miał sporo problemów, ale ostatecznie uporał się 3:1 z Obey Alliance. Sytuacja w grach zmieniała się jak w kalejdoskopie. Wystarczy chociażby wskazać na pierwszą mapę, w której Obey atakowało już Tytana NRG, by ostatecznie tę grę przegrać. NRG eSports zagrało lepiej. Wszystko w tej drużynie działało tak jak należy i zasłużenie drugi raz z rzędu sięgnęła po tytuł najlepszej ekipy Smite. Niemniej jednak należy także docenić Obey Alliance, które postawiło trudne warunki swoim rywalom, a słowa uznania należą się Harry’emu „Variety” Cummingowi, który dwoił się i troił, aby pomóc zespołowi odnieść historyczny sukces, jednak było to za mało.

  1. NRG eSports – 500 000 dolarów
  2. Obey Alliance – 75 000 dolarów
  3. Luminosity Gaming, Team Eager – 20 000 dolarów
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Japaleno zamiast Rouge na el. do DreamHack Masters Las Vegas

Mimo że europejskie eliminacje do DreamHack Masters Las Vegas rozpoczną się już dziś, to w ostatniej chwili doszło do zmiany na liście uczestników. Z...