Pozostałe
Smite

NRG obroniło tytuł mistrzów świata w Smite. Polak wicemistrzem!

Łukasz Kocjan | 9 stycznia 2017, 19:37

Nad ranem zakończyły się rozgrywane w Atlancie Mistrzostwa Świata w grze Smite. Po raz kolejny o tytuł najlepszej drużyny globu rywalizowało dziesięć zespołów, które przez cztery dni stoczyły wiele pojedynków. Oprócz trofeum na zwycięzcę turnieju czekała połowa z puli wynoszącej milion dolarów, więc z pewnością każda z ekip chciała sięgnąć po końcowy triumf.

W finale jednak spotkały się dwie drużyny z Europy. W mistrzowskim pojedynku mogliśmy obejrzeć Obey Alliance, którego rywalem było NRG eSports – aktualny mistrz świata (tytuł zdobyty jeszcze, gdy drużyna reprezentowała barwy Epsilon eSports). Była to powtórka europejskich finałów regionalnych, w których lepsze okazało NRG. To odprawiło wówczas swoich rywali z kwitkiem w stosunku 3:0. Zatem dla Obey Alliance, w którym na pozycji supporta występuje Polak – Oskar „PANDALIKE” Lasota – była to szansa rewanżu za przegrane mistrzostwo Europy.

Szansy tej jednak nie wykorzystali, gdyż w decydującym best of five lepsi okazali się obrońcy tytułu – NRG eSports. Zespół ten miał sporo problemów, ale ostatecznie uporał się 3:1 z Obey Alliance. Sytuacja w grach zmieniała się jak w kalejdoskopie. Wystarczy chociażby wskazać na pierwszą mapę, w której Obey atakowało już Tytana NRG, by ostatecznie tę grę przegrać. NRG eSports zagrało lepiej. Wszystko w tej drużynie działało tak jak należy i zasłużenie drugi raz z rzędu sięgnęła po tytuł najlepszej ekipy Smite. Niemniej jednak należy także docenić Obey Alliance, które postawiło trudne warunki swoim rywalom, a słowa uznania należą się Harry’emu „Variety” Cummingowi, który dwoił się i troił, aby pomóc zespołowi odnieść historyczny sukces, jednak było to za mało.

  1. NRG eSports – 500 000 dolarów
  2. Obey Alliance – 75 000 dolarów
  3. Luminosity Gaming, Team Eager – 20 000 dolarów

Tagi: , , , , ,


Overwatch
overwatch_rok_koguta

Chiński rok Koguta w Overwatch

Maciek Petryszyn | 19.01.2017
League of Legends
Jankos

LCS EU Spring Split startuje już dzisiaj!

Jarosław Piłat | 19.01.2017
Counter-Strike: Global Offensive
fot. ESL

Lista uczestników ESL Pro League Season 5 NA skompletowana

Grzegorz Łatka | 19.01.2017
League of Legends
Peanut

Peanut: jestem rozczarowany, że zawiodłem Fakera

Łukasz Kocjan | 19.01.2017
Counter-Strike: Global Offensive
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Heroic zostaje w ESL Pro League, PENTA spada

Maciek Petryszyn | 19.01.2017
Pozostałe
liga_ps4plus_uncharted

Polska Liga PlayStation Plus wchodzi w fazę finałową

Bartosz Chichłowski | 19.01.2017
nice things by Grupa Leonardo
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017 Cybersport.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
fot. DreamHack
Japaleno zamiast Rouge na el. do DreamHack Masters Las Vegas

Mimo że europejskie eliminacje do DreamHack Masters Las Vegas rozpoczną się już dziś, to w ostatniej chwili doszło do zmiany...

Zamknij