CLG otwiera sekcję Hearthstone

Amerykański Counter Logic Gaming jest kolejną po Alliance organizacją, która zainwestuje w Hearthstone mimo dotychczasowego kryzysu profesjonalnej sceny. CLG zakontraktowało już trzech zawodników: Sebastiana „Xixo” Benterta, Frederika „Hoeja” Nielsena i Kima „Surrendera” Jung Soo, którzy wcześniej reprezentowali barwy Natus Vincere.

Profesjonalna scena musiała czekać niemal cztery miesiące na wypełnienie luki powstałej po pożegnaniu sekcji Hearthstone w Na`Vi. Jeden z zawodników tej drużyny, Ostkaka, po kilku tygodniach dołączył do Alliance, ale pozostała trójka jego kolegów musiała znacznie dłużej czekać na nowego pracodawcę. Jak twierdzi samo CLG, inwestując po raz pierwszy w Hearthstone organizacja od razu znalazła się w samej czołówce.

CLG największe nadzieje będzie pokładać w Xixo, który z całej trójki może poszczycić się największymi osiągnięciami. Niemiec w tym roku wygrał m.in. drugi sezon StarLadder i-League StarSeries czy europejskie kwalifikacje WESG. To właśnie on jako pierwszy będzie reprezentować Counter Logic Gaming, a barwy tej organizacji przywdzieje już w tym tygodniu na światowych finałach World Electronic Sport Games. Hoej regularnie plasował się w czołówkach międzynarodowych turniejów, choć w 2016 roku nie zdobył żadnego tytułu mistrzowskiego. Surrender zaś uznawany jest za najlepszego zawodnika w Korei Południowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Hearthstone Championship Tour

Zimowe mistrzostwa Hearthstone'a odbędą się na Bahamach

Zimowe finały Hearthstone Championship Tour 2017 zawitają do ciepłych krajów. Zawody, których pula nagród sięgnie 250 000 dolarów, odbędą się w stolic...