fot. Yahoo!

Miami Heat nabyło udziały w Misfits

Kolejna drużyna NBA rozpoczęła współpracę ze znaną e-sportową organizacją. Kilka miesięcy temu szlaki przetarło Philadelphia 76ers, wykupując prawa do marki Team Dignitas. Teraz tą samą drogą postanowiło podążyć Miami Heat, które nabyło udziały w Misfits.

Miami Heat powstało w 1988 roku i ma na swoim koncie trzy mistrzostwa National Basketball Association. W styczniu ubiegłego roku amerykański magazyn Forbes wycenił klub na 1,3 miliarda dolarów, co uplasowało Heat na dziesiątym miejscu wśród amerykański drużyn koszykówki. Warto zaznaczyć, że zespół z Florydy nie nabył pakietu kontrolnego Misfits, co potwierdził właściciel i założyciel organizacji, Ben Spoont.

Tym, co najbardziej zaintrygowało nas w Misfits, to podobieństwo między nimi, a Heat – to z kolei oświadczenie wiceprezydenta drużyny NBA, Michaela McCullough. – Misfits zajęło pierwsze miejsce podczas Overwatch Open, rywalizuje na najwyższym poziomie w League of Legends, a także uczestniczy w rozgrywkach Super Smash Bros. Chcą być kojarzeni, jako jedna z najlepszych drużyn, jedna z najlepszych organizacji w całym e-sporcie, my natomiast chcemy być postrzegani podobnie w NBA. Dlatego też doszliśmy do wniosku, że połączenie tych dwóch organizacji, które chcą wygrywać i prezentować się na najwyższym poziomie, stanowić będzie naprawdę wspaniałą współpracę  – dodał.

Organizacja Misfits została założona w 2016 roku przez Bena Spoonta. Obecnie posiada w swoich szeregach dywizje Overwatch, League of Legends, Heroes of the Storm, Hearthstone oraz Super Smash Bros.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CS:GO wraca do Spodka z turniejem o 250 000 dolarów!

Podczas Intel Extreme Masters Katowice 2017 nie może zabraknąć rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive. W zawodach, które odbędą się w pierwszym...