fot. Riot Games

Jak prezentują się grupy i system rozgrywek w nowym sezonie LCS EU?

Organizatorzy LCS EU 2017 Spring Split zaprezentowali podział na grupy oraz sposób w jaki będą rozgrywane spotkania w nowym systemie. Zgodnie z niedawno ogłoszonymi zmianami, od teraz europejskie rozgrywki będą nieco przypominać LPL – dziesięć uczestniczących drużyn zostanie podzielonych na dwie grupy, w każdej po pięć ekip.

Od tygodnia pierwszego do trzeciego każda drużyna zagra jedną serię bo3 ze wszystkimi innymi ekipami z danej grupy. Następnie, podczas czterech następnych tygodni poszczególne drużyny zagrają po jednej serii z zespołami z drugiej grupy. W ostatnich trzech tygodniach rozgrywek wracamy do systemu z początku splitu – każda z ekip raz jeszcze zagra po jednej serii z drużynami z tej samej grupy. Ostatecznie więc wszystkie drużyny zagrają 13 serii bo3 – po dwie z każdą drużyną z tej samej grupy oraz po jednej z drużynami z drugiej grupy.

Zmiany dotkną oczywiście play-offów oraz relegacji. Do fazy pucharowej awansują po trzy ekipy z każdej z grup, przy czym liderzy tabel automatycznie dostaną się do półfinałów. Z kolei do baraży trafią łącznie dwie drużyny – po jednej najsłabszej z każdej grupy.

Poniżej prezentujemy rozstawienie drużyn w przyszłym sezonie LCS EU.

Grupa A Grupa B
G2 Esports H2k-Gaming
Fnatic Splyce
Misfits Unicorns of Love
Giants Gaming Team Vitality
ROCCAT Origen

Jeśli nadal nie do końca rozumiecie, jak będzie działał nowy system LCS EU, poniżej możecie obejrzeć krótkie wideo przygotowane przez Riot Games.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bobaski ulegają Nerv w pierwszym spotkaniu w CSQ

Za nami pierwszy mecz w pełni polskiej ekipy w Challenger Series Qualifier. Swoje spotkanie rozegrały Bobaski, które uległy Nerv po czterdziestu minut...