Znamy daty europejskich eliminacji do IEM Katowice

Już za niecałe dwa miesiące w Katowicach odbędzie się turniej CS:GO, rozegrany w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2017. Zanim jednak to nastąpi, poznamy brakujących czterech uczestników zawodów. Zostaną oni wyłonieni w eliminacjach, których szczegóły właśnie poznaliśmy.

Turniej kwalifikacyjny dla Europy podzielony został na dwa etapy. Jeszcze w styczniu wystartuje pierwszy z nich, mający formułę otwartą. Ci, którym się nie powiedzie, będą mieli szansę w drugich otwartych eliminacjach, rozegranych na początku lutego. Kilka dni później przejdziemy do właściwej fazy – zawodów zamkniętych. Pary pierwszej rundy ostatniego etapu zostaną rozlosowane z uwzględnieniem światowego rankingu.

Terminarz europejskich eliminacji do IEM Katowice prezentuje się następująco:

  • 16.01-17.01 – pierwsze otwarte eliminacje
  • 01.02-02.02 – drugie otwarte eliminacje
  • 04.02-05.02 – zamknięte eliminacje

Rozegrany zostanie także turniej kwalifikacyjny dla Ameryki Północnej, jednakże on także odbędzie się w dwóch etapach otwartym i zamkniętym. Same zawody CS:GO podczas IEM Katowice 2017 rozegrane zostaną między 1 a 5 marca, zaś ich łączna pula nagród to 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy na finałach WESG - harmonogram, najważniejsze informacje

Jutro nad ranem rozpoczynają się światowe finały World Electronic Sports Games. W turniejach StarCrafta II i Counter-Strike: Global Offensive, które o...