fot. Jakub Patrowicz / ESL

Startują mistrzostwa StarCraft 2 na finałach WESG

Rozpoczynają się globalne finały World Electronic Sports Games. W chińskim Changzhou wystąpi 24 zawodników StarCraft 2 z całego świata, w tym dwóch Polaków: Artur „Nerchio” Bloch i Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Pierwszy z nich wystąpi już 12 stycznia, zaś były reprezentant True eSport rozegra swoje pierwsze mecze w piątek. Uczestnicy będą rywalizować o nagrody sięgające 400 000 dolarów, z czego połowa trafi na konto zwycięzcy.

Transmisja z turnieju SC2 na WESG rozpocznie się w czwartek około godziny 4:00 czasu polskiego. Nerchio zmierzy się kolejno z Harstemem, Maru, MarineLorDem, Beastyqy i Rexem. Pojedynek z Koreańczykiem będzie jednym z dwóch czwartkowych spotkań, które odbędą się na głównej scenie imprezy. Następnego dnia zobaczymy w akcji Elazera, który zagra z Zerghamdim, Neebem, iAsonu, MajOrem i Scarlett. Z każdej grupy do kolejnej fazy awansuje po trzech zawodników, przy czym zwycięzca koszyka znajdzie się bezpośrednio w ćwierćfinale, co oznacza gwarantowane 8 000 dolarów nagrody. Play-offy WESG zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Polacy uznawani są za jednych z faworytów mistrzostw StarCraft 2. Obaj reprezentanci Polski mogą jednak mówić o niefortunnym rozstawieniu grup. Nerchio zmierzy się z aż trzema europejskimi finalistami i jednym Koreańczykiem. Elazer zaś będzie musiał stawił czoła trójce najlepszych zawodników sceny północnoamerykańskiej. Poziom w grupach A i D sprawia wrażenie znacznie niższego, a to za sprawą obecności zawodników ze słabszych, nieliczących się na profesjonalnej scenie regionów. Dla Polaków w walce o tytuł mistrzowski najgroźniejszymi rywalami będą z pewnością dwaj koreańscy Terranie: Maru i TY.

 

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy daty europejskich eliminacji do IEM Katowice

Już za niecałe dwa miesiące w Katowicach odbędzie się turniej CS:GO, rozegrany w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2017. Zanim jednak to nastąpi,...