Antyweb ujawnia: donos do KRRiT na transmisję Polsatu

Od rana cała e-sportowa społeczność żyje sprawą, którą ujawnił Antyweb.pl. Według opublikowanych informacji, Fantasy Expo Sp. z o.o. za pośrednictwem swojej kancelarii prawnej złożyło do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na transmisję z Major ELEAGUE, która miała być emitowana na jednym z kanałów telewizyjnych Polsatu. Pierwotnie turniej miał być relacjonowany od godziny 18:00, ale po wpłynięciu skargi do KRRiT, Polsat zmuszony był do przesunięcia startu na godz. 23:00.

Przesłane pismo zawierało między innymi obawy o to, że taka transmisja może negatywnie wpłynąć na młodych ludzi. Z całym listem przesłanym do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji można zapoznać się poniżej.

Skarga Fantasy Expo na Polsat do KRRiT by Grzegorz Marczak on Scribd

O komentarz w sprawie ważnej dla całego środowiska e-sportu poprosiliśmy przedstawicieli ESL Polska.

E-sport to nasza misja i zawsze wydawało nam się, że gramy do tej samej bramki. Od kilkunastu lat wraz ze społecznością e-sportową, graczami, przedstawicielami miast (między innymi Katowice, Łódź), a także sponsorami budujemy pozytywny wizerunek e-sportu, a jednym z większych wyzwań zawsze było obalanie mitów – negatywnych skojarzeń bezpodstawnie łączonych z grami komputerowymi i tym środowiskiem. Edukowaliśmy media, partnerów i wiemy, że po wielu latach pracy udało nam się zmienić ich nastawienie –  zyskać większe zrozumienie i pozytywny obiór tego zjawiska. To widać w publikacjach, widać w relacjach z IEM czy innych dużych imprez, widać też po rosnącym zainteresowaniu także telewizji, które chcą transmitować u siebie rozgrywki e-sportowe.

Podobnie jak całe środowisko, jesteśmy zszokowani działaniami Fantasy Expo. To działanie sprzeczne z logiką, negatywnie wpływające na cały e-sportowy ekosystem, włączając w to FEC i współpracujących z nim streamerów, YouTuberów i partnerów. Dobre praktyki z każdej branży pokazują, że zamiast podkopywać konkurencję i grać nieczysto, warto skoncentrować się na wspólnym budowaniu i rozszerzaniu rynku. Wtedy zyskają na tym wszyscy. Mamy nadzieję, że to nieszczęsne zdarzenie, w dłuższym okresie nie wpłynie negatywnie na odbiór e-sportu w Polsce, bo jak wiemy, Polacy kochają e-sport. Liczymy na Was, kibiców, graczy, miłośników e-sportu. Pokazujcie pozytywne przykłady ze świata gamingu, które my Polacy mamy na wyciągnięcie ręki – trudno o lepsze wzorce niż gracze Virtus.pro czy goszczące w naszym kraju imprezy najwyższej rangi, jak Intel Extreme Masters. To jest prawdziwe oblicze e-sportu i nasza wspólna duma – powiedzieli przedstawiciele ESL Polska.

Według informacji cdaction.pl, Fantasy Expo przygotowuje już oświadczenie prasowe na temat zarzutów Antyweb.pl. Na razie jednak nie wiadomo kiedy zostanie opublikowane. O rozwoju sytuacji będziemy informować Was na bieżąco.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Stań oko w oko z Jankosem na IEM World Championship Katowice!

Czy kiedykolwiek marzyłeś o sprawdzeniu swoich umiejętności w pojedynku z profesjonalnym graczem League of Legends? Teraz masz ku temu okazję! Pięć os...