fot. WESG

CLG wycofuje się z Hearthstone’a po zaledwie dwóch miesiącach

Bardzo szybko włodarze Counter Logic Gaming zdecydowali się porzucić swoją dywizję Hearthstone’a. Amerykańska organizacja przejęła były skład Natus Vincere na początku 2017 roku, ale nie osiągnęła z nim zbyt wielu sukcesów.

Oznacza to, że Kim „Surrender” Jung-soo, Frederik „Hoej” Nielsen oraz Sebastian „Xixo” Bentert ponownie muszą poszukiwać nowego domu. Co ciekawe, tylko ostatni z nich miał okazję reprezentować barwy CLG na ważniejszym turnieju. Przypomnijmy, że Xixo zajął czwarte miejsce podczas styczniowych zawodów World Electronic Sports Games 2016.

Chciałbym podziękować CLG za wspólnie spędzony czas. Mimo że nasz pobyt trwał krótko, mogę przyznać, że podczas niego wszyscy byliśmy dobrze traktowani – stwierdził Bentert w oświadczeniu dla oficjalnej strony organizacji. – Jednocześnie chciałbym przeprosić Hoeja oraz Surrendera. Obecnie wspólnie analizujemy możliwości, jakie mamy. Czuję się odpowiedzialny za moich kolegów z drużyny i obiecuję, że zrobię wszystko co w mojej mocy, by ta sytuacja wyrządziła jak najmniej szkód. Jeśli jakaś drużyna czy też organizacja jest nami zainteresowana, niech odzywa się bez wahania – dodał.

Zanim nastąpi oficjalne rozstanie, wyżej wymieniona trójka graczy jeszcze dwukrotnie przywdzieje barwy Counter Logic Gaming. Będzie to miało miejsce na PAX East Major, które rozegrane zostanie między 10 a 12 marca, oraz SXSW Major, trwającym od 16 do 18 marca.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 Esports z zaproszeniem na DreamHack Austin 2017

Poznaliśmy pierwszą ekipę zaproszoną na kwietniowy turniej DreamHack Austin 2017. Wybór organizatorów padł na G2 Esports, które od momentu lutowych zm...