Trig Esports wchodzi na rynek z czterema dywizjami

Do grona organizacji eSportowych dołączył nowy, potencjalnie silny podmiot. W skład Trig Esports wejdzie zespół Origen założony przez xPeke, czołowa dywizja SMITE, BorasLegend grający w FIFA i legendarny zawodnik StarCrafta 2, MC. Niestety, już teraz użytkownicy zarzucają organizacji niewiarygodność. Jej właścicielem jest młoda, szwedzka spółka Trig Social Media AB notowana na Frankfurckiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Trig Esports będzie głównym sponsorem drużyny Origen, w której grają m.in. xPeke i sOAZ. Ta już niedługo rozpocznie rywalizację w Challenger Series. Trzy pozostałe dywizje będą należeć bezpośrednio do organizacji. W przypadku SMITE mamy do czynienia z zawodnikami, którzy wcześniej reprezentowali głównie Team SoloMid. Dywizje FIFA i SC2 będą jednoosobowe. BorasLegend niedawno opuścił szeregi Alliance, a MC pozostawał wolnym strzelcem od czasu likwidacji niemieckiej siedziby GEM. Co ciekawe, MC w trakcie poszukiwań nowej organizacji domagał się pensji w wysokości minimum 3 000 dolarów miesięcznie. Tri Esports podpisało także kontrakt z MaddeLisk, która ma pełnić funkcję konsultantki drużyny.

 

Pozostaje jednak pytanie, czym właściwie jest Trig Esports? Podmioty, które dopiero rozpoczynają przygodę ze sportami elektronicznymi, zazwyczaj nie mogą sobie pozwolić na tak gwiazdorską obsadę. Gdyby tego było mało, organizacja zamierza stworzyć cykl imprez eSportowych wzorowanych na Formule 1. W planach są trzy czterodniowe turnieje w Dubaju, a także własna telewizja eSportowa i reality show. To wszystko zaskakująco ambitne plany.

Przeczytaj poprzedni wpis: close

Krepo ponownie zasiądzie przy analyst desku

Już jutro rozpocznie się czwarta kolejka League of Legends Championship Series Europe 2015 Spring Split.  Eefje "sjokz" Depoortere, kt&oacut...