Wisła Płock zatrudniła utytułowanego gracza FIFA 17!

Cezary „KarteK” Gontarek został nowym reprezentantem Wisły Płock na platformie FIFA 17. Tym samym były zawodnik takich zespołów jak D-Link PGS, Voodoo Gaming czy MaxFloPlaY wraca do aktywnej gry. Jego ostatnim sukcesem na wirtualnych boiskach było zdobycie Mistrzostwa Polski EA SPORTS FIFA 15 Ultimate Team™.

Teraz KarteK otwiera drugą e-sportową sekcje w klubach Ekstraklasy. Jako pierwsza na ten krok zdecydowała się Legia Warszawa, przyjmując Michała „srokę” Srokosza. Razem z Gontarkiem na wirtualny sukces Wisły Płock pracował będzie Marcin „Darky” Sieczkowski, który niegdyś był jedną z najważniejszych osób w D-Link PGS. W płockim klubie został koordynatorem sekcji e-sportowej.

Chcemy angażować kibiców w pojedynki wirtualne, by mogli spotkać się z Czarkiem, posłuchać porad – mówi Darky. – Planujemy też organizować mistrzostwa Płocka. 

Sieczkowski przyznał także, że planują otworzyć sekcje w inne gry, np. w Counter-Strike: Global Offensive czy w League of Legends, ale w oparciu o płocką społeczność. Być może w przyszłości sięgną również  po graczy z innych miast.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozdano siedem zaproszeń na Copenhagen Games

Organizatorzy turnieju CS:GO na Copenhagen Games postanowili rozdać siedem zaproszeń na zawody. Te powędrowały między innymi do podopiecznych BIG, Tri...