New York City FC zatrudnia gracza FIFA!

New York City Football Club to pierwszy klub występujący w MLS, który zatrudnił e-sportowca. Amerykańska drużyna podpisała umowę z 20-letnim Christopherem Holly, który rywalizuje na scenie FIFA.

— W New York City FC od zawsze szukamy innowacyjnych rozwiązań i sposobu na dotarcie do nowych fanów. Cieszymy się, że dołączył do nas Christopher Holly i będzie reprezentował NYCFC jako pierwszy e-sportowiec w MLS — przyznał Diego Giglliani, przedstawiciel klubu.

Christopher Holly będzie nie tylko bronił barw nowojorskiego klubu na różnych turniejach w wielu zakątkach świata. Jak zdradził Giglliani, spotkania z e-sportowcem będą także rozgrywać fani odwiedzający mecze klubu. Nie zabraknie także streamów i materiałów na YouTube.

Jak widać, klub ma konkretny plan na wykorzystanie potencjału drzemiącego w nowym nabytku. W przypadku Ameryki, gdzie piłka nożna nie jest aż tak popularna jak w Europie, może to być okazja do dotarcia do nowego grona odbiorców i przyciągnięcia większej liczby kibiców na stadion.

Christopher Hull zdołał zakwalifikować się na regionalne finały FIFA Ultimate Team Champions Season 1 w Miami, gdzie uplasował się na 4. miejscu w rozgrywkach na PlayStation 4. Niebawem wystąpi także na finałach Season 2 w Vancouver. — Dla mnie to ogromny honor reprezentować NYCFC, to życiowa szansa. Niecierpliwie czekam i cieszę się na myśl o tym, co przyniesie przyszłość — przyznał zawodnik.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PENTA vs Space Soldiers w finale Binary Dragons csgopolygon

Dziś w nocy poznamy zwycięzcę internetowego turnieju Binary Dragons csgopolygon Season 1. W wielkim finale po dwóch stronach barykady staną zawodnicy...