Hearthstone Global Games

Rozpoczyna się faza grupowa Hearthstone Global Games

11 kwietnia wystartują drużynowe mistrzostwa Hearthstone z udziałem czteroosobowych reprezentacji narodowych. 48 zespołów rozpocznie rywalizację o nagrody sięgające 300 000 dolarów, z czego 60 000 trafi na konta zwycięzców. Rozgrywki podzielone są na dwie fazy grupowe i play-offy, przy czym najlepsze cztery zespoły zagrają na finałach na tegorocznych targach Gamescom. Pierwszy etap potrwa dziesięć tygodni.

Wszyscy uczestnicy międzynarodowych mistrzostw zostali wyłonieni na podstawie internetowego plebiscytu. W skład reprezentacji Polski wchodzą ikealyou, Tukket, mkr i BlackFireIce. Polacy trafili do grupy G, w której spotkają się z drużynami z Tajwanu, Singapuru, Turcji, Wietnamu i Meksyku.

Hearthstone Global Games będzie pierwszym tak dużym turniejem rozegranym w całości w tegorocznej rotacji Standard. Każda drużyna musi przygotować dziewięć talii opartych na różnych postaciach: po dwie na gracza i jedną na ewentualny ace match pełniący funkcję tie-breakera w przypadku wyniku 2:2. Wszystkie spotkania grupowe rozgrywane będą w formacie Bo5.

Polacy swoje pierwsze spotkanie rozegrają we wtorek 11 kwietnia. Ich przeciwnikami będą Tajwańczycy. Transmisja z zawodów dostępna będzie na oficjalnym kanale Hearthstone na Twitch.tv.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
kubon

Kubon i Czaru będą występować w hiszpańskim LVP!

Niegdyś wspólnie występowali między innymi w MeetYourMakers, a teraz będą grać w jednej drużynie w LVP SuperLiga Orange Season 12! Jakub "Kubon" Turew...