ESL oraz Kwesé zorganizują Mistrzostwa Afryki w CS:GO i Hearthstone’a

E-sport kolejny raz rozszerzy swoje zasięgi, a to dzięki utworzeniu pierwszych w historii Afryki mistrzostw w CS:GO oraz Hearthstone’a. ESL we współpracy z Kwesé – stroną z informacjami ze świata sportu, której właścicielem jest grupa Econet Media – prezentują ESL Mistrzostwa Afryki. Najlepsi zawodnicy z tego regionu będą mogli walczyć o łączną pulę nagród wynoszącą 2 mln randów południowoafrykańskich, co w przybliżeniu daje około 150 tys. euro.

Inauguracyjna seria ESL Mistrzostw Afryki będzie trwała przez trzy miesiące, od 15 kwietnia do czerwca bieżącego roku. Druga z kolei rozpocznie się w lipcu i zakończy w październiku, kiedy to czterech najlepszych zawodników Hearthstone’a oraz cztery formacje CS:GO powalczą na dużej scenie podczas rAge Gaming Expo w Johannesburgu w będącej w stanie pomieścić ponad dwadzieścia tysięcy osób arenie.

Członek zarządu ESL, Malte Barth, nie ukrywa ekscytacji nowym projektem:

Jesteśmy podekscytowani możliwością zorganizowania ESL Mistrzostw Afryki dla tamtejszej e-sportowej społeczności. Dając graczom możliwość rywalizacji w najważniejszych międzynarodowych ligach i turniejach, wspomagamy ich w otworzeniu sobie drogi do legendarnych chwil w świecie e-sportu ESL. Razem z naszym partnerem Kwesé zobowiązaliśmy się sprawienia, aby ESL Mistrzostwa Afryki odniosły wielki sukces.

Poniżej znajduje się grafika przedstawiająca pełną strukturę ESL Mistrzostw Afryki:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
kt Deft

KT Rolster awansuje do półfinału LCK 2017 Spring

Faza pucharowa LCK 2017 Spring powoli wchodzi w decydującą fazę. Dziś mieliśmy okazję oglądać ćwierćfinał turnieju, w którym zobaczyliśmy walkę pomięd...