fot. Overbuff

Movistar Riders i Rogue wygrywają Overwatch PIT Championship

Rozgrywki europejskiej oraz północnoamerykańskiej dywizji Overwatch PIT Championship już za nami. Na Starym Kontynencie nieoczekiwanie triumfowało Movistar Riders, z kolei za oceanem zaskoczenia nie było i po zwycięstwo sięgnęło Rogue.

Głównym faworytem europejskich rozgrywek było oczywiście Misfits, które jednak odpadło już w 3. rundzie drabinki przegranych, wcześniej uznając wyższość m.in. eUnited i to wynikiem aż 0:2. Z kolei dla podopiecznych Elliota „Hayesa” Hayesa był to już ostatni łatwy mecz. Potem przyszło pierwsze przegrane 0:3 starcie z Movistar Riders, które zrzuciło ich do drabinki przegranych. Tam po ciężkim boju ograli Team Dignitas, ale tylko po to, by wczoraj ponownie przegrać z ekipą Alberto „neptuNo” Gonzáleza.

Niemniej końcowy rezultat finału nie był tak oczywisty. Do rozstrzygnięcia potrzebne było aż pięć map, z czego prawie każda była niesamowicie wyrównana. Losy wygranej ważyły się do samego końca i dopiero dzięki zwycięstwie na King’s Row 5:4 Movistar Riders sięgnęło po ostateczny triumf. Co ciekawe, gracze Jaime „Sénsa” Callejasa stracili w decydującym starciu dwa punkty, czyli dokładnie tyle samo, ile we wszystkich wcześniej rozegranych spotkaniach.

O wiele bardziej klarownie wyglądało to wszystko w Stanach Zjednoczonych. Tam jeszcze przed rozpoczęciem turnieju można było typować Rogue jako głównego faworyta no i ostatecznie francuski skład nie zawiódł oczekiwań. Wystarczy powiedzieć, że drużyna Philippe’a „Lanf3usta” Rivaina pierwsze mapy straciła dopiero w finale drabinki wygranych z Selfless Gaming, wcześniej „na zero z tyłu” pokonując takie potęgi, jak m.in. FaZe Clan czy też Luminosity Gaming Loyal.

Zawodnicy znad Sekwany problemów nie mieli już w wielkim finale, gdzie 3:1 ograli Team Liquid. Było to drugie zwycięstwo Rogue nad tym zespołem, gdyż jeszcze w fazie grupowej wygrało z nim 2:0. Tym razem Michaël „winz” Bignet wraz z kolegami oddali co prawda jedną mapę Ilios, ale na trzech pozostałych byli bezkonkurencyjni i to właśnie oni ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w północnoamerykańskiej lidze.

Dokładny podział nagród pieniężnych Overwatch PIT Championship wygląda następująco:

# Europa Ameryka Północna Wygrana
1. Movistar Riders Rogue 6 750 $
2. eUnited Team Liquid 3 750 $
3. Team Dignitas Selfless Gaming 2 700 $
4 Misfits Counter Logic Gaming 1 800 $

 

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Samsung4Gamers by Inetkox powalczy o finał StarLadder ProSeries XVII

Przed reprezentantami Samsung4Gamers by Inetkox szansa na awans do finału StarLadder ProSeries XVII. Polską formację czeka jednak najpierw pojedynek z...