fot. DreamHack

EMP: PRIDE półfinalistą, PACT odpada z rozgrywek

Drugim po Teamie Kinguin półfinalistą rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive odbywających się w ramach 14. sezonu ESL Mistrzostw Polski zostało PRIDE. Z kolei z zawodami pożegnało się PACT.

W finale drabinki wygranych grupy B zmierzyli się zawodnicy PRIDE i Z W I E R Z Ą T. Trzeba przyznać, że mecz na Mirage’u był zaskakująco wyrównany. Po pierwszej części spotkania trzypunktową zaliczkę wypracowali sobie Kacper „darko” Ściera i jego koledzy. Niektórzy fani PRIDE mogli drżeć o końcowy wynik spotkania, ale podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego zdołali odrobić straty, a następnie zwyciężyć 16:14, zapewniając sobie awans i miejsce na lanowych finałach.

Drugi z wczorajszych pojedynków, w którym o być albo nie być w 14. sezonie EMP walczyli podopieczni PACT i Venatores, został rozstrzygnięty dopiero po trzech mapach. Potyczka lepiej rozpoczęła się dla zespołu Bartosza „jerrosa” Czajki, który na Cobblestonie bez większych problemów zwyciężył aż 16:5. Przebieg starcia na Trainie przez prawie cały czas kontrolowali zawodnicy Venatores, co zaowocowało ich zwycięstwem 16:11. O tym, kto odpadnie zadecydowała potyczka na Nuke’u. Po pierwszej połówce 12:3 prowadziło PACT, ale po zmianie stron niesamowitego comebacku dokonali Sebastian „dArk” Babiński i jego koledzy, kończąc pojedynek wynikiem 16:14 i awansując do finału LB.

17 kwietnia, poniedziałek
19:00 PRIDE 16:14 Z W I E R Z Ę T A Mirage
20:00 Venatores 2:1 PACT Cobblestone 5:16
Train 16:11
Nuke 16:14

Kolejne spotkania w ramach 14. sezonu ESL Mistrzostw Polski odbędą się pod koniec tego tygodnia. Aktualne informacje możecie znaleźć w relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

GODSENT zagra w 6. sezonie ESL Pro League

24. sezon ESEA Premier oficjalnie zakończony. Tym samym poznaliśmy także pierwszą ekipę z tych zawodów, która już teraz może być pewna gry w ESL Pro L...