fot. fb.com/toaoofficial

Mecze INETKOXTV i PixelFire na europejskiej scenie

Dzisiejszego wieczora będziemy mieli okazję zobaczyć w akcji dwie polskie ekipy, które dosyć rzadko pokazują się na międzynarodowej arenie. Samsung4Gamers by inetkox oraz PixelFire Gaming, bo o nich tu mowa, rozegrają spotkania o naprawdę ciekawą stawkę.

Jako pierwszy wystartuje mecz PixelFire, które trafiło do ćwierćfinału ESL Major League Spring 2017, będącego bezpośrednią przepustką do ESEA Premier Season 25. Zespół dowodzony przez Kamila „Kadila” Woźniaka we wcześniejszych etapach bez problemów poradził sobie z niemieckimi Legion eSport i PANTHERS Gaming, oba starcia wygrywając po 2:0. Tym razem rywalem polskiej formacji będzie fiński skład RCTIC eSports. Przypomnijmy, że w ESL Major League wywalczyć można aż dwa sloty w nadchodzącej edycji ESEA Premier.

Nie mniejsze wyzwanie stoi natomiast przed INETKOXTV. Mateusz „TOAO” Zawistowski wraz z kolegami dotarli do finału siedemnastej odsłony StarLadder ProSeries, przed tygodniem pokonując w półfinale rosyjskie RuSh3D (czyli obecne Spartak Esports). Dzisiaj natomiast sponsorowana przez Samsung drużyna ponownie podejmie ekipę z Europy Wschodniej, a konkretniej z Kazachstanu – zARLANS. Podopieczni Aseta „Solaara” Sembieva zajęli w swojej grupie dopiero trzecie miejsce, przez co rozpoczynali rywalizację w play-offach od ćwierćfinału. Mimo to udało im się pokonać wszystkich przeciwników i dotrzeć do spotkania finałowego.

Harmonogram czwartkowych spotkań Polaków prezentuje się następująco:

20 kwietnia
20:00 PixelFire Gaming vs RCTIC eSports Bo3
21:00 zARLANS vs Samsung4Gamers by inetkox Bo3

Mecz PixelFire zobaczyć będzie można na oficjalnym kanale Motion Casting na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Z kolei starcie INETKOXTV transmitowane będzie za pośrednictwem kanału StarLaddera, do którego przejść można klikając w ten link.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozpoczyna się cs_summit. C9, NiP, SK i inni walczą o 150 000 dolarów

Osiem drużyn rozpoczyna rywalizację na odbywających się w Los Angeles zawodach cs_summit. W puli nagród turnieju znalazło się 150 000 dolarów, a rozgr...