fot. DreamHack

Pierwszy dzień cs_summit zakończony

Wczoraj wieczorem zainaugurowane zostały odbywające się w Los Angeles zawody cs_summit. W nocy z czwartku na piątek doszło w sumie do czterech pojedynków, a zwycięstwa zapewnili sobie między innymi zawodnicy SK Gaming i Gambit Esports.

Większość rozegranych dotychczas pojedynków była dość jednostronna. Turniej zainaugurował pojedynek Teamu EnVyUs z SK Gaming. Brazylijczycy bez jakichkolwiek problemów zwyciężyli 2:0 (16:9 Cache, 16:3 Mirage). Następnie spotkali się podopieczni Gambit oraz GODSENT. Z tego meczu zwycięsko wyszła wschodnioeuropejska formacja – pokonała Skandynawów 2:0 (19:15 Cache, 16:5 Cobblestone).

W trzecim ćwierćfinale naprzeciw siebie stanęli gracze Cloud9 i OpTic Gaming. Faworyt nie zawiódł – Jordan „n0thing” Gilbert i jego koledzy  pewnie zwyciężyli 2:0 (16:9 Cobblestone, 16:6 Mirage). Dopiero ostatni mecz pierwszej rundy WB zakończył się po trzech mapach. Team Liquid pokonał Ninjas in Pyjamas 2:1 (16:10 Nuke, 7:16 Inferno, 16:3 Cobblestone).

Na drugi dzień turnieju, który wystartuje dziś o 18:30, zaplanowano cztery spotkania – dwa mecze w drabince wygranych i dwa w drabince przegranych. Pula nagród rozgrywek to 150 000 dolarów.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Bartas: bardziej niż z zawodnikami, walczyłem z trzęsącymi się dłoniami

Dwa dni przed rozpoczęciem finałów Lay's Gaming Legia Community Cup na nasze pytania odpowiedział Bartosz "Bartas" Tritt - jeden z uczestników turniej...