Lifecoach
fot. Steffie Wunderl / ESL

Lifecoach opuszcza G2 Esports

Zwycięzca niedawnego GWENT Challenger w Katowicach i jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci ze sceny Hearthstone kończy współpracę z G2 Esports. Adrian „Lifecoach” Koy podpisał kontrakt z organizacją (znaną wtedy jeszcze jako Gamers2) w październiku 2015 roku w ramach transferu całego składu Nihilum. Choć Niemiec wielokrotnie podkreślał doskonałe warunki panujące w drużynie, to ze względu na decyzję o porzuceniu Hearthstone’a nie znalazł nici porozumienia z zarządem.

Lifecoach już pod koniec lutego ogłosił, że nie zamierza dłużej rywalizować na profesjonalnej scenie Hearthstone. Niemiec otwarcie krytykował twórców popularnej karcianki, a także wielokrotnie wskazywał na zbyt duże znaczenie losowości gry. Postanowił wtedy przenieść się na Gwinta, w którym widział duży potencjał. W sobotę wygrał pierwszy tak duży turniej w historii sceny, GWENT Challenger, którego główną nagrodą było 60 000 dolarów, co stanowi około 30% wszystkich wygranych pieniężnych w karierze Lifecoacha w Hearthstone.

G2 Esports wciąż zamierza kontynuować swoją działalność na scenie Hearthstone, a w jego składzie pozostają Thijs, Rdu oraz Lothar pełniący funkcję dyrektora generalnego organizacji. Decyzja o rozstaniu z Lifecoachem związana była z „odmiennymi planami na przyszłość”, a samo G2 nie chce inwestować w Gwinta, jednak pożegnanie miało odbyć się w pokojowej atmosferze. Sam zawodnik podziękował swoim kolegom za lata współpracy.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
MSI 2017 - TSM Wildturtle

TSM i GIGABYTE Marines poza play-offami MSI 2017

Runda zasadnicza Mid-Season Invitational 2017 zakończona. W nocy zostały rozegrane ostatnie spotkania między sześcioma uczestnikami fazy grupowej. Jed...