Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Team Kinguin zagra na europejskim Minorze!

Udało się! Team Kinguin, mimo poniesionych wcześniej dwóch porażek, awansował ostatecznie na europejskiego Minora! Nadwiślańska formacja w decydującym spotkaniu nie bez problemów poradziła sobie z Tricked Esport.

  • Team Kinguin 16:13 Tricked Esport – Train

Wygrana pistoletówka pozwoliła Kinguinom na szybkie wypracowanie przewagi. W szczytowym okresie polski zespół prowadził z Tricked już 5:0, ale wtedy Duńczycy wzięli się wreszcie za powolne odrabianie strat. Co więcej, nawet im się to udawało, bo prowadzenie podopiecznych Mariusza „Loorda” Cybulskiego stopniało do zaledwie dwóch oczek. Niemniej końcówka pierwszej połowy ponownie należała już tylko do Polaków, którzy zakończyli ją rezultatem 10:5.

Również drugie pistolety padły łupem Kinguin. Dzięki temu dystans między obiema piątkami jeszcze się powiększył, jednocześnie przybliżając Grzegorza „SZPERO” Dziamałka i jego kolegów do zwycięstwa. W pewnym momencie jednak mogliśmy zacząć odczuwać swoiste déjà vu. Tricked przypuściło kolejną zmasowaną ofensywę, kompletnie neutralizując wszystkie atuty przeciwnika. Skład dowodzony przez Nicolaia „HUNDENa” Petersena jeszcze raz zbliżył się na dwie rundy, ugrywając aż sześć punktów z rzędu. Na szczęście, mimo niekorzystnego obrotu spraw, Polacy do końca zachowali koncentrację, wygrywając ostatecznie 16:13.

Pełna lista uczestników europejskiego Minora wygląda następująco:

PENTA Sports Team EnVyUs Team LDLC.com iGame.com
BIG Team Kinguin Fnatic Academy Team Dignitas

Organizowany przez PGL Minor dla Europy rozegrany zostanie między 15 a 18 czerwca. W ramach zmagań wyłonione zostaną trzy najlepsze zespoły, które wystąpią na zamkniętym turnieju eliminacyjnym, by w jego trakcie powalczyć o awans na Majora.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Odwiedziliśmy Virtus.pro na bootcampie. Tak wyglądało ich miejsce treningu!

Reprezentanci Virtus.pro i Natus Vincere od kilku dni przebywają w Rzeszowie, gdzie w siedzibie swojego sponsora - G2A - odbywają krótki bootcamp. Co...