Nerchio
fot. Jennika Ojala / DreamHack

Nerchio i Elazer już dziś zagrają w play-offach WCS Jönköping

Rozpoczyna się czwarta, finałowa faza rozgrywek StarCraft 2 na turnieju WCS Jönköping. Tylko dwóch reprezentantów Polski zdołało w Szwecji przebić się do drabinki pojedynczej eliminacji, a są to Artur „Nerchio” Bloch i Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Z zawodami pożegnał się już Grzegorz „MaNa” Komincz, Szymon „Ziggy” Filipek i Mateusz „Gerald” Budziak. Obaj polscy Zergowie trafili do tej samej połowy tabeli, co oznacza, że przy pomyślnych wynikach mogą spotkać się ze sobą w półfinale.

Pierwsze potknięcie w Jönköping zaliczył już Nerchio, który w trzeciej fazie grupowej dwukrotnie wygrał 2:1 z Chińczykiem TIME, ale uległ Semperowi z Kanady. Czyste konto zachował jednak Elazer, który najpierw pokonał DnS-a, a następnie TooDminga. W początkowych etapach turnieju nie zabrakło kilku niespodzianek. Największą z nich była eliminacja ShoWTimE w trzeciej fazie grupowej, której dokonał Kelazhur z Brazylii. O słabym występie mogą także powiedzieć TLO, MaNa i jedyny Koreańczyk w stawce, TRUE.

Już dziś Nerchio zmierzy się z PtitDrogo, a Elazer ze Scarlett. Pierwszy z pojedynków zaplanowano na godzinę 13:35, a drugi na 14:55. W niedzielę odbędą się wyłącznie mecze pierwszej rundy, a reszta play-offów, począwszy od ćwierćfinałów, odbędzie się w poniedziałek.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IZAK znów skomentuje mecze piłkarskie dla TVP

Piotr "IZAK" Skowyrski znów będzie współpracował z TVP w związku z meczami piłki nożnej. Tym razem znany streamer i youtuber skomentuje spotkania Puch...