fot. PGL

BIG zagra z PENTĄ w finale europejskiego Minora

W finale europejskiego Minora PGL zagrają podopieczni dwóch niemiecki organizacji. Do PENTA Sports, które gry w decydującym spotkaniu pewne jest już od wczoraj, dołączyło BIG. Założona na początku tego roku ekipa w finale konsolidacyjnym pokonała po dwumapowym pojedynku Team Dignitas.

  • Team Dignitas 0:2 BIG – Cache 14:16, Overpass 14:16

Początkowe minuty pojedynku na Cache’u zwiastowały nam niezaprzeczalną dominację BIG. Niemiecka formacja pewnie broniła dostępu do obu bomsite’ów, rzadko kiedy dopuszczając do nich rywali. Nie ma się zatem co dziwić, że bardzo szybko podopieczni Alexandra „kakafu” Szymanczyka wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, która tuż przed przerwą zatrzymała się na liczbie sześć. Jeśli jednak ktoś liczył na łatwą wygraną naszych zachodnich sąsiadów, musiał się srogo zawieść. Po zmianie stron dignitas dziarsko wzięło się za odrabianie strat i wreszcie w 28. rundzie doprowadziło do remisu 14:14. W tamtym momencie już każdy wynik był możliwy, ale ostatecznie BIG, mimo słabszych fragmentów, nie pozwoliło wyrwać sobie zwycięstwa, osiągając w końcowym rozrachunku korzystny dla siebie rezultat 16:14.

Siłą rozpędu BIG zdobyło również trzy pierwsze oczka na Overpassie. Ale to w gruncie rzeczy byłoby na tyle, bo tym razem to Ricardo „fox” Pacheco wraz z kolegami przejęli palmę pierwszeństwa, w pełni wykorzystując przewagę wynikającą z gry po stronie broniącej. Do przerwy gracze dignitas prowadzili spokojnie 10:5, ale tuż pod niej kompletnie się pogubili. Skrzętnie wykorzystali to natomiast ich niemieccy rywale, wpisując na swoje konto aż pięć punktów z rzędu. Na tym się zresztą nie skończyło. Zespół Mortena „zEVESa” Vollana nadal starał się przeć przed siebie, ale z każdą minut jego opór słabł. W efekcie jeszcze raz, tak jak wcześniej na Cache’u, wynik doszedł do poziomu 14:14 i ponownie też ostatecznie to BIG okazało się lepsze, wygrywając 16:14.

Już za kilkadziesiąt minut wystartuje wielki finał europejskiego Minora, w którym BIG podejmie PENTA Sports Pawła „innocenta” Mocka. Anglojęzyczną transmisję z meczu zobaczyć będzie można na oficjalnym kanale PGL na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Po więcej informacji odnośnie do Europe Minor Championship 2017 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Singularity odpada z DHS17, mousesports rywalem SK o awans

Team Singularity to pierwsza drużyna, która zakończyła swoją przygodę z DreamHack ASTRO Open Summer 2017. Duński zespół w decydującym meczu przegrał z...