fot. DreamHack/Adela Sznajder

Fnatic dołącza do grona półfinalistów DreamHack Summer 2017

Znamy już komplet półfinalistów trwających od wczoraj zawodów DreamHack ASTRO Open Summer 2017. Jako ostatnia do tego grona dołączyła szwedzka formacja Fnatic, która w decydującym meczu grupy B pokonała Gambit Esports.

  • Fnatic 2:0 Gambit Esports – Train 16:12, Inferno 19:17

Fnatic przystąpiło do tego pojedynku bardzo zdeterminowane, od pierwszych minut narzucając rywalom swoje warunki. Bezkompromisowa gra Szwedów po stronie broniącej bardzo szybko przyniosła efekt w postaci coraz bardziej zwiększającego się prowadzenia. Gambit natomiast było kompletnie bezsilne, przez co do przerwy przegrywało aż 3:12. Przebudzenie graczy z Europy Wschodniej nastąpiło dopiero w drugiej połowie – podopieczni Mykhailo „kane’a” Blagina rozpoczęli od sześciu wygranych z rzędu rund, znacznie skracając swój dystans do przeciwników. Ci zaczęli mieć powoli nóż na gardle, ale dzięki doświadczeniu nie pozwolili się wytrącić z równowagi. Dzięki temu szwedzka piątka doprowadziła ostatecznie do szczęśliwego dla siebie zakończenia, wygrywając 16:12.

Również Inferno zaczęło się lepiej dla Skandynawów, którzy wpisali na swoje konto pistoletówkę. Na tym jednak ich osiągnięcia na bardzo długi czas się zakończyły, gdyż do głosu doszło Gambit. Skład dowodzony przez Danylo „Zeusa” Teslenkę wyszedł na czterorundowe prowadzenie, ale z czasem zdążył niemal kompletnie je roztrwonić, przez co przed zmianą stron przeważał zaledwie 8:7. Po przerwie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie – najpierw dominowało Gambit, wypracowując sobie zdawałoby się spokojną nadwyżkę oczek. Niemniej wtedy palmę pierwszeństwa przejęło Fnatic, dzięki czemu w końcowym rozrachunku byliśmy świadkami dogrywki. Tam w dramatycznych okolicznościach awans zapewnili sobie Szwedzi, a jednym z czynników, który zaważył, była runda, w której ich rywale o ułamek sekund spóźnili się z podłożeniem bomby.

Był to ostatni dzisiejszy mecz DreamHack Summer 2017. Impreza powróci jutro od godziny 12:00, gdy Counter Logic Gaming podejmie SK Gaming. Transmisję z tego, jak i innych spotkań zobaczyć będzie można pod tym adresem. Najważniejsze informacje na temat turnieju znajdują się w naszej relacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FlipSid3 wygrywa turniej Rocket League podczas DreamHack Summer 2017

Pierwszy tegoroczny turniej Rocket League rozgrywany pod egidą DreamHacka dobiegł końca. Niespodzianki nie było, a po triumf sięgnął faworyzowany od s...