fot. DreamHack

Na`Vi pokonane. Virtus.pro najlepsze w Moskwie

Po wielu miesiącach słabych występów, zmęczeni po podróży do Atlanty, reprezentanci Virtus.pro okazali się najlepsi podczas rozgrywanego w Moskwie Adrenaline Cyber League 2017.

  • Virtus.pro 2:1 Natus Vincere – Nuke 16:2, Train 20:22, Mirage 16:8

Historia pierwszej mapy tego pojedynku jest bardzo krótka. Co ciekawe, tym razem nie z powodu słabej gry Virtus.pro. Wręcz przeciwnie – Polacy od samego początku radzili sobie bardzo dobrze, broniąc niemal wszystkie ataki rywali. Dzięki temu po pierwszej połowie wygrywali 13:2. Jako terroryści szybko dokończyli widowisko na Nuke’u, zdobywając trzy rundy z rzędu i triumfując ostatecznie 16:2.

Tym samym rywalizacja mogła przenieść się na Traina wybranego przez Natus Vincere. Po wielu problemach udało się wznowić pojedynek, ale pistoletówka trafiła na konto rywali Polaków. Grające po stronie Virtus.pro szybko odpowiedziało dwoma rundami. Przez następne minuty oglądaliśmy zacięte widowisko, ale w końcu Na`Vi zdołało odskoczyć na 7:4. Taki rezultat dał do myślenia Virtusom, którzy zdecydowali się na pauzę taktyczną. Ta nie przyniosła bezpośrednich efektów, ale do końca połowy podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego zdołali jeszcze zdobyć dwa punkty, a ostatecznie po 15 rundach przegrywali 6:9. Druga pistoletówka także padła łupem Na`Vi, ale to nie zdemotywowało VP.

NEO wraz  kolegami zdobywali rundę za rundą, aż w końcu wyszli na prowadzenie 11:10 i zmusili rywali do pauzy. Przerwa nie pomogła Na`Vi, bo rozpędzone Virtus.pro zbliżało się do ostatecznego zwycięstwa. Zacięta końcówka zakończyła się dogrywką. W niej pierwsza połowa padła łupem VP, które wygrało 2:1. Tym samym wynikiem, ale na korzyść rywali, zakończyła się druga połowa. Z tego powodu byliśmy świadkami drugiej dogrywki. Więcej zimnej krwi zachowali reprezentanci Natus Vincere i wygrali 22:20, co oznaczało trzecią mapę – Mirage.

Mimo ogromnego zmęczenia Virtus.pro było w stanie wygrywać rundy i jako terroryści zakończyło połowę prowadzeniem 9:6. Po zmianie stron Polacy nie dali już większych szans swoim oponentom – na Mirage wygrali 16:8, a w ostatecznym rozrachunku 2:1, tym samym stając na najwyższym stopniu podium i zgarniając 65 000 dolarów!

Klasyfikacja końcowa:

1. Virtus.pro – 65 000 dolarów
2. Natus Vincere – 25 000 dolarów
3/4. FlipSid3/HellRaisers – 5000 dolarów

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Venatores pokonuje Izako Boars w finale Ballistix Challenge

Trwający od soboty lan Ballistix Challenge, który rozgrywany był w ramach imprezy GameON Kielce, dobiegł końca. Po zwycięstwo sięgnęła ostatecznie eki...