fot. DreamHack

CLG wyeliminowane. SK pierwszym finalistą DreamHack Summer

SK Gaming to pierwszy finalista DreamHack ASTRO Open Summer 2017! Brazylijczycy mieli trochę problemów w starciu z Counter Logic Gaming, ale ostatecznie i tak triumfowali 2:1.

  • Counter Logic Gaming 1:2 SK Gaming – Mirage 16:9, Train 7:16, Cobblestone 9:16

Brazylijska formacja zdecydowała się wybrać mapę Mirage i to od niej rozpoczął się półfinałowy pojedynek. Przebieg potyczki nie wskazywał jednak na to, że to właśnie João „felps” Vasconcellos i spółka postawili na tę lokację. CLG było doskonale przygotowane na ataki SK, co pozwalało im z rundy na rundę powiększać swoją przewagę. Na półmetku prowadzili dzięki temu 12:3. Po zmianie stron Brazylijczycy podejmowali jeszcze walkę, jednak przewaga ich rywali okazała się zbyt duża. Counter Logic Gaming zwyciężyło 16:9.

Sytuacja na serwerze uległa całkowitej zmianie, gdy przenieśliśmy się na Traina, którego wybrali podopieczni Counter Logic Gaming. Tym razem to SK dało swojemu oponentowi lekcję gry po stronie broniącej. Formacja Ricardo „Rickeha” Mulhollanda w pierwszej części przełamała defensywę Brazylijczyków zaledwie trzy razy. Zawodnicy z Ameryki Południowej do końca kontrolowali przebieg starcia, nie pozwalając na przejęcie inicjatywy CLG. SK Gaming wygrało 16:7.

SK Gaming zaliczyło bardzo mocny początek również na Cobblestonie, gdzie zaczęło po stronie CT. Brazylijczycy bardzo szybko i – co ważniejsze – pewnie wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Przy wyniku 7:1 CLG zdecydowało się na przerwę taktyczną, ale ta na nic się zdała. Licznik rund amerykańskiej ekipy po pierwszej połówce pokazywał dwójkę, co dawało jej bardzo małe nadzieje na comeback.  Choć CLG podejmowało jeszcze próby odrobienia strat, to te także nie wystarczyły. Nie bez problemów, ale SK Gaming wykończyło swojego rywala, kończąc trzecią mapę wynikiem 16:9.

Za kilka minut rozpocznie się drugi półfinał, w którym Immortals zagra z Fnatic. Transmisja z wszystkich spotkań dostępna będzie pod tym adresem. Najważniejsze informacje na temat turnieju znajdują się w naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pula nagród The International 2017 zbliża się do 16 milionów dolarów

Od wypuszczenia najnowszej Przepustki Bitewnej, zawierającej w sobie kompendium The International 2017, minęło zaledwie 45 dni, a pula nagród turnieju...