fot. Jakub Patrowicz / ESL

Elazer gładko awansuje do półfinału WCS Jönköping

Ostatni Polak w stawce, Mikołaj „Elazer” Ogonowski, kontynuuje passę zwycięstw. Tym razem były reprezentant True eSport zdeklasował zawodnika z Meksyku, Chama, awansując tym samym do półfinału WCS Jönköping. Jeszcze dziś zmierzy się w nim z dwójką światowego rankingu, Serralem. Do tej pory Polak nie wygrał z nim ani jednego meczu, a teraz będzie miał okazję zrewanżować się na Finie.

Ćwierćfinał dla Elazera był zdecydowanie łatwiejszy, niż jego poprzedni pojedynek w play-offach. Wtedy mecz ze Scarlett zakończył się dopiero po pięciu mapach, a mało brakowało, by to Kanadyjka awansowała do kolejnej rundy. Meksykanin nie postawił Elazerowi niemal żadnego oporu. Choć Polak w Jönköping wygrał ZvZ już trzy razy z rzędu, to Serral będzie z pewnością najtrudniejszym przeciwnikiem. W historii bezpośrednich starć reprezentant ENCE eSport wygrał wszystkich sześć pojedynków oddając Polakowi zaledwie trzy mapy.

Półfinał z udziałem Elazera zaplanowano na godzinę 18:40. Rozgrywki można śledzić na oficjalnym kanale Twitch StarCraft.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CLG wyeliminowane. SK pierwszym finalistą DreamHack Summer

SK Gaming to pierwszy finalista DreamHack ASTRO Open Summer 2017! Brazylijczycy mieli trochę problemów w starciu z Counter Logic Gaming, ale ostateczn...