AZS

Zakończono pierwsze ogólnopolskie zmagania akademickie w e-sporcie

Turniej E-AMP Warm Up organizowany przez Akademicki Związek Sportowy dobiegł końca. Poznaliśmy zwycięzców rozgrywek w Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends, a na najwyższym stopniu podium stanęli kolejno reprezentanci zespołu BOGUŚ i studenci Politechniki Gdańskiej. Wedle organizatorów w zawodach wzięło udział ponad tysiąc graczy, którzy rywalizowali o nagrody sięgające 10 000 złotych.

Pierwsze tego typu zawody odbyły się w całości za pośrednictwem Internetu. Finałowa faza rozgrywek odbyła się w miniony weekend i była transmitowana na żywo. Zgodnie z oczekiwaniami w League of Legends najlepsza okazała się drużyna Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, w skład której wszedł m.in. Wojciech „Tabasko” Kruza. Srebro zdobyli reprezentanci formacji Kappa12345, zaś na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Shut up and Dance. W CS:GO triumfowali zawodnicy drużyny BOGUŚ, a za nimi uplasowały się zespoły KORNISZONY i Equitem.

Akademicki Związek Sportowy podkreśla, że zakończone rozgrywki były jedynie rozgrzewką przed nadchodzącymi, większymi projektami. Choć nieznane są dokładne plany organizatorów, to gwarantują, że już wkrótce opublikowane zostaną informacje o nadchodzących turniejach przeznaczonych dla studentów z całej Polski.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Xtrfy M1 Optical

Xtrfy i Ninjas in Pyjamas prezentują nową myszkę

Marka Xtrfy należąca do szwedzkiej organizacji Ninjas in Pyjamas wypuszcza na rynek nowy model gamingowej myszy. Xtrfy M1 Optical miał zostać zaprojek...