Worlds 2017

Najważniejsze informacje

Nazwa Worlds 2017
Data 23 września – 4 listopada
Miejsce Play-in, faza grupowa – Wuhan Sports Center, Wuhan, Chiny
Ćwierćfinały – Guangzhou Gymnasium, Kanton, Chiny
Półfinały – Shanghai Oriental Sports Center, Szanghaj, Chiny
Finał – Stadion Narodowy, Pekin, Chiny
Gra League of Legends
Uczestników 24
Tryb Play-in – 12 drużyn, faza grupowa (Bo1) + 4 mecze o awans (Bo5)
Główny turniej – 16 drużyn, faza grupowa (Bo1) + faza pucharowa (Bo5)
Pula nagród TBA

Uczestnicy

Faza play-in Faza zasadnicza
1907 Fenerbahçe TCL Longzhu Gaming LCK
Dire Wolves OPL SK Telecom T1 LCK
Gambit Esports LCL Samsung GALAXY LCK
Hong Kong Attitude LMS EDward Gaming LPL
Kaos Latin Gamers LAS Royal Never Give Up LPL
Lyon Gaming LLN G2 Esports LCS EU
Rampage LJL Misfits LCS EU
Team oNe eSports CBLOL Flash Wolves LMS
Team WE LPL ahq e-Sports Club LMS
Young Generation GPL Team SoloMid LCS NA
Fnatic LCS EU Immortals LCS NA
C9 Cloud9 LCS NA GIGABYTE Marines GPL
+ 4 najlepsze drużyny fazy play-in

 

Play-in

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Team WE 4 4 0 1. Cloud9 4 4 0
2. Lyon Gaming 4 2 2 2. Team oNe eSports 5 2 3
3. Gambit Esports 4 0 4 3. Dire Wolves 5 1 4
Grupa C Grupa D
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Fnatic 4 3 1 1. 1907 Fenerbahçe 5 4 1
2. Young Generation 4 2 2 2. Hong Kong Attitude 5 3 2
3. Kaos Latin Gamers 4 1 3 3. Rampage 4 0 4

Harmonogram fazy grupowej play-in:

Sobota, 23 września
7:00 Ceremonia otwarcia
7:30 Team WE 1:0 Lyon Gaming Grupa A, Bo1
8:30 Cloud9 1:0 Team oNe eSports Grupa B, Bo1
9:30 Gambit Esports 0:1 Lyon Gaming Grupa A, Bo1
10:30 Dire Wolves 0:1 Cloud9 Grupa B, Bo1
11:30 Gambit Esports 0:1 Team WE Grupa A, Bo1
12:30 Dire Wolves 1:0 Team oNe eSports Grupa B, Bo1
Niedziela, 24 września
7:00 Team oNe eSports 0:1 Cloud9 Grupa B, Bo1
8:00 Lyon Gaming 0:1 Team WE Grupa A, Bo1
9:00 Cloud9 1:0 Dire Wolves Grupa B, Bo1
10:00 Lyon Gaming 1:0 Gambit Esports Grupa A, Bo1
11:00 Team oNe eSports 1:0 Dire Wolves Grupa B, Bo1
12:00 Team WE 1:0 Gambit Esports Grupa A, Bo1
12:30 Team oNe eSports 1:0 Dire Wolves Tiebreaker, Bo1
Poniedziałek, 25 września
7:00 Young Generation 0:1 Kaos Latin Gamers Grupa C, Bo1
8:00 Rampage 0:1 Hong Kong Attitude Grupa D, Bo1
9:00 Fnatic 1:0 Kaos Latin Gamers Grupa C, Bo1
10:00 Hong Kong Attitude 0:1 1907 Fenerbahçe Grupa D, Bo1
11:00 Young Generation 0:1 Fnatic Grupa C, Bo1
12:00 Rampage 0:1 1907 Fenerbahçe Grupa D, Bo1
Wtorek, 26 września
7:00 Hong Kong Attitude 1:0 Rampage Grupa D, Bo1
8:00 Kaos Latin Gamers 0:1 Young Generation Grupa C, Bo1
9:00 1907 Fenerbahçe 1:0 Rampage Grupa D, Bo1
10:00 Kaos Latin Gamers 0:1 Fnatic Grupa C, Bo1
11:00 1907 Fenerbahçe 0:1 Hong Kong Attitude Grupa D, Bo1
12:00 Fnatic 0:1 Young Generation Grupa C, Bo1
13:00 Hong Kong Attitude 0:1 1907 Fenerbahçe Tiebreaker, Bo1

Harmonogram finałów play-in:

Czwartek, 28 września
5:00 Cloud9 3:0 Lyon Gaming #1 finał play-in, Bo5
10:00 Fnatic 3:0 Hong Kong Attitude #2 finał play-in, Bo5
Piątek, 29 września
5:00 1907 Fenerbahçe Espor 3:1 Team oNe #3 finał play-in, Bo5
10:00 Team WE 3:0 Young Generation #4 finał play-in, Bo5

Zwycięzcy finałów play-in awansują do głównego turnieju.

Klasyfikacja grupowa

Grupa A Grupa B
#  Drużyna M W P #  Drużyna M W P
1. SK telecom T1 6 5 1 1. Longzhu Gaming 6 6 0
2. C9 Cloud9 6 3 3 2. Fnatic 8 4 4
3. EDward Gaming 6 2 4 3. GIGABYTE Marines 7 2 5
4. ahq e-Sports Club 6 2 4 4. Immortals 7 2 5
Grupa C Grupa D
#  Drużyna M W P #  Drużyna M W P
1. Royal Never Give Up 6 5 1 1. Team WE 6 5 1
2. Samsung GALAXY 6 4 2 2. Misfits Misfits Gaming 7 4 3
3. G2 Esports 6 3 3 3. Team SoloMid 7 3 4
4. 1907 Fenerbahçe Espor 6 0 6 4. Flash Wolves 6 1 5

 

Faza zasadnicza

Harmonogram fazy grupowej turnieju głównego:

Czwartek, 5 października
9:00 Ceremonia otwarcia
9:30 Royal Never Give Up 1:0 1907 Fenerbahçe Espor Grupa C, Bo1
10:30 G2 Esports 0:1 Samsung GALAXY Grupa C, Bo1
11:30 Longzhu Gaming 1:0 Immortals Grupa B, Bo1
12:30 Fnatic 0:1 GIGABYTE Marines Grupa B, Bo1
13:30 SK telecom T1 1:0 C9 Cloud9 Grupa A, Bo1
14:30 EDward Gaming 0:1 ahq e-Sports Club Grupa A, Bo1
Piątek, 6 października
9:00 Flash Wolves 0:1 Team SoloMid Grupa D, Bo1
10:00 Team WE 1:0 Misfits Misfits Gaming Grupa D, Bo1
11:00 Immortals 1:0 Fnatic Grupa B, Bo1
12:00 Longzhu Gaming 1:0 GIGABYTE Marines Grupa B, Bo1
13:00 ahq e-Sports Club 0:1 C9 Cloud9 Grupa  A, Bo1
14:00 EDward Gaming 0:1 SK telecom T1 Grupa A, Bo1
Sobota, 7 października
9:00 Team SoloMid 1:0 Team WE Grupa D, Bo1
10:00 Flash Wolves 0:1 Misfits Misfits Gaming Grupa D, Bo1
11:00 G2 Esports 1:0 1907 Fenerbahçe Espor Grupa C, Bo1
12:00 Samsung GALAXY 0:1 Royal Never Give Up Grupa C, Bo1
13:00 SK telecom T1 1:0 ahq e-Sports Club Grupa A, Bo1
14:00 Cloud9 C9 1:0 EDward Gaming Grupa A, Bo1
Niedziela, 8 października
9:00 Team WE 1:0 Flash Wolves Grupa D, Bo1
10:00 Misfits Gaming Misfits 1:0 Team SoloMid Grupa D, Bo1
11:00 GIGABYTE Marines 0:1 Immortals Grupa B, Bo1
12:00 Fnatic 0:1 Longzhu Gaming Grupa B, Bo1
13:00 1907 Fenerbahçe Espor 0:1 Samsung GALAXY Grupa C, Bo1
14:00 Royal Never Give Up 1:0 G2 Esports Grupa C, Bo1
Czwartek, 12 października
6:00 Immortals 0:1 GIGABYTE Marines Grupa B, Bo1
7:00 Longzhu Gaming 1:0 Fnatic Grupa B, Bo1
8:00 Fnatic 1:0 Immortals Grupa B, Bo1
9:00 GIGABYTE Marines 0:1 Longzhu Gaming Grupa B, Bo1
10:00 GIGABYTE Marines 0:1 Fnatic Grupa B, Bo1
11:00 Immortals 0:1 Longzhu Gaming Grupa B, Bo1
12:00 Fnatic 1:0 Immortals Tiebreaker, Bo1
13:00 GIGABYTE Marines 0:1 Fnatic Tiebreaker, Bo1
Piątek, 6 października
6:00 G2 Esports 1:0 Royal Never Give Up Grupa C, Bo1
7:00 Samsung GALAXY 1:0 1907 Fenerbahçe Espor Grupa C, Bo1
8:00 Samsung GALAXY 1:0 G2 Esports Grupa C, Bo1
9:00 1907 Fenerbahçe Espor 0:1 Royal Never Give Up Grupa C, Bo1
10:00 1907 Fenerbahçe Espor 0:1 G2 Esports Grupa  C, Bo1
11:00 Royal Never Give Up 1:0 Samsung GALAXY Grupa C, Bo1
Sobota, 7 października
6:00 Misfits Gaming Misfits 1:0 Flash Wolves Grupa D, Bo1
7:00 Team WE 1:0 Team SoloMid Grupa D, Bo1
8:00 Flash Wolves 0:1 Team WE Grupa D, Bo1
9:00 Team SoloMid 1:0 Misfits Misfits Gaming Grupa D, Bo1
10:00 Team SoloMid 0:1 Flash Wolves Grupa D, Bo1
11:00 Misfits Gaming Misfits 0:1 Team WE Grupa D, Bo1
12:00 Misfits Gaming Misfits 1:0 Team SoloMid Tiebreaker, Bo1
Niedziela, 8 października
6:00 ahq e-Sports Club 1:0 SK telecom T1 Grupa A, Bo1
7:00 EDward Gaming 1:0 C9 Cloud9 Grupa A, Bo1
8:00 ahq e-Sports Club 0:1 EDward Gaming Grupa A, Bo1
9:00 Cloud9 C9 0:1 SK telecom T1 Grupa A, Bo1
10:00 Cloud9 C9 1:0 ahq e-Sports Club Grupa A, Bo1
11:00 SK telecom T1 1:0 EDward Gaming Grupa A, Bo1

 

Drabinka Play-off

Ćwierćfinały Półfinały Wielki finał
Royal Never Give Up 3
Fnatic 1 Royal Never Give Up 2
SK telecom T1 3
SK telecom T1 3
Misfits Misfits Gaming 2 SK telecom T1 0
Samsung GALAXY 3
Team WE 3
C9 Cloud9 2 Team WE 1
Samsung GALAXY 3
Longzhu Gaming 0
Samsung GALAXY 3

Ćwierćfinały

Ćwierćfinał #1 – Czwartek, 19 października
10:00 Longzhu Gaming 0:3 Samsung GALAXY Bo5
Ćwierćfinał #2 – Piątek, 20 października
10:00 SK telecom T1 3:2 Misfits Misfits Gaming Bo5
Ćwierćfinał #3 – Sobota, 21 października
10:00 Royal Never Give Up 3:1 Fnatic Bo5
Ćwierćfinał #4 – Niedziela, 22 października
10:00 Team WE 3:2 C9 Cloud9 Bo5

Półfinały

Półfinał#1 – Sobota, 28 października
9:30 Royal Never Give Up 2:3 SK telecom T1 Bo5
Półfinał #2 – Niedziela, 29 października
8:30 Team WE 1:3 Samsung GALAXY Bo5

Finał

Finał – Sobota, 4 listopada
8:00 SK telecom T1 0:3 Samsung GALAXY Bo5

Klasyfikacja końcowa

Miejsce Drużyna Procent puli nagród
1. Samsung GALAXY 37,5%
2. SK telecom T1 13,5%
3-4. Team WE, Royal Never Give Up 7%
5-8. Cloud9, Fnatic, Misfits, Longzhu Gaming 4%
9-11. G2 Esports, Team SoloMid, GIGABYTE Marines 2,25%
12-13. ahq e-Sports Club, EDward Gaming 1,75%
14-16. Immortals, Flash Wolves, 1907 Fenerbahçe 1,25%
17-20. Hong Kong Attitude, Lyon Gaming, Young Generation, Team oNe eSports 0,75%
21-24. Kaos Latin Gamers, Dire Wolves, Gambit Esports, Rampage 0,5%

Transmisja

Mecze Worlds 2017 z polskim komentarzem możecie obejrzeć na kanale ESL.TV Polska.

 

Tagi: , , ,