Blizzard Arena Los Angeles

Blizzard otwiera własne esportowe studio w kalifornijskim Burbank

Znajdujące się na przedmieściach Los Angeles miasto Burbank, zwane także „mediową stolicą świata”, doczekało się nowego studia poświęconego wyłącznie esportowi. Blizzard Entertainment ogłosił otwarcie własnego, nowoczesnego obiektu mieszczącego ponad 450 osób na widowni. Studio będzie wykorzystywane na potrzeby wszystkich produkcji Zamieci, a już teraz potwierdzono imprezy i transmisje na żywo w Overwatch i Hearthstone.

Obiekt ulokowany jest na terenie kompleksu Burbank Studios niegdyś należącego do amerykańskiej sieci NBC. Blizzard Arena został dostosowany do potrzeb współczesnych rozgrywek esportowych, a na miejscu, oprócz sceny i widowni, stworzono także wydzieloną strefę treningową i odpoczynkową dla graczy, biura, studio telewizyjne i sklep sprzedający m.in. gadżety i ubrania związane z grami Blizzarda.

Pierwsze zawody w Blizzard Arena odbędą się 7-8 października. W studiu odbędą się wtedy finały pierwszego sezonu Overwatch Contenders z łączną pulą nagród sięgającą 200 000 dolarów. Tydzień później rozpocznie się zaś transmisja z Hearthstone Summer Championship. Pod koniec października w Burbank odbędą się zaś rozgrywki w ramach Heroes of the Storm Global Championship i World of Warcraft Arena Championship.

W ostatnim kwartale 2017 roku w Blizzard Arena zainaugurowany zostanie największy esportowy projekt marki, Overwatch League. Wiele szczegółów rozgrywek jest wciąż nieznanych, a Blizzard trzyma jeszcze fanów w niepewności, ale powstanie dedykowanego studia przypieczętowało już rozpoczęcie nowej epoki dla działu esportowego amerykańskiej firmy.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

attackiereN dołącza do SEAL Esports

Po około miesiącu poszukiwań drużyna attackiereN znalazła chętną do jej zatrudnienia organizację. Jej nowym domem stało się SEAL Esports, którego pows...