Crossfire

CrossFire rozszerza swoją esportową działalność w Europie

Jedna z najpopularniejszych gier online w Azji, Crossfire, szykuje się do dalszego rozwoju sceny w Europie. Twórcy gry, koreański Smilegate, zamierzają dać graczom ze Starego Kontynentu więcej możliwości uczestnictwa w międzynarodowych turniejach, w tym także w cyklu CrossFire Stars. Planowany jest powrót serii Go4CrossFire z nagrodami pieniężnymi, turnieje Friday Night Cup czy kwalifikacje do nadchodzących zawodów CFS Invitational, które odbędą się pod koniec października w Wietnamie.

Choć CrossFire nigdy nie zdobył poza Azją zbyt dużej popularności (gra ta od zawsze pozostawała w cieniu przede wszystkim CS:GO), to właściciele marki zamierzają jeszcze przekonać do siebie graczy, między innymi poprzez model Free to Play. Europejska scena również pozostawała w tyle za drużynami z Azji, a w szczególności za Chińczykami, którzy tradycyjnie dominowali we wszystkich dotychczasowych, międzynarodowych mistrzostwach.

W ramach zapowiedzianego Go4CrossFire na platformie ESL co tydzień do zdobycia będzie 400 euro, a w comiesięcznych finałach suma ta wzrośnie do 500 euro. W serii Friday Night Cup do wygrania będzie zaś wirtualna waluta oraz przedmioty. Dla profesjonalnych drużyn przygotowano zaś kwalifikacje do mistrzostw w Hanoi, które odbędą się już 26-30 października. Do Wietnamu pojedzie jedna europejska drużyna, która okaże się najlepsza w otwartym turnieju eliminacyjnym.

W grudniu odbędą się mistrzostwa świata CrossFire. Najlepsze zespoły będą rywalizować w Szanghaju o główną nagrodę w wysokości 200 000 dolarów. Wśród uczestników znalazła się także niemiecki skład FlipSid3 Tactics.

Tagi:
Przeczytaj poprzedni wpis: close

yam nowym zawodnikiem Tainted Minds

Po krótkim okresie gry jako zmiennik Yaman "yam" Ergenekon został oficjalnie ogłoszony nowym zawodnikiem Tainted Minds. Tym samym doświadczony Austral...