fot. ESL/Adela Sznajder

Generalny menadżer VP: Virtusi współpracują z psychologiem już od kilku miesięcy

Od wielu miesięcy liczba osób, które głośno mówiły o konieczności zatrudnienia w Virtus.pro psychologa sportowego, znacznie wzrosła. Oczywiście, duży wpływ na taki stan rzeczy miały bardzo słabe wyniki piątki Polaków, którzy na kolejnych imprezach nie potrafili w ogóle wyjść z grupy. Tym większym zaskoczeniem są zatem słowa generalnego menadżer VP, Romana Dvoryankina, którzy przyznał, że Filip „NEO” Kubski i spółka współpracują już w tego rodzaju specjalistą… od kilku miesięcy.

Z drużyną Virtus.pro w CS:GO już od kilku miesięcy pracuje polski psycholog z USA – profesor na Uniwersytecie w Denver. Na prośbę chłopaków pomaga im w doradzaniu w zakresie motywacji do gry, prawidłowej komunikacji z kolegami z drużyny, radzenia z sytuacjami konfliktowymi, jeśli takie powstają – stwierdził w oświadczeniu dla oficjalnej strony organizacji Rosjanin. – Historia ta trwa w przybliżeniu od połowy lipca, a z psychologiem w większości pracuje Wiktor „TaZ’” Wojtas. Do chwili, gdy Cybersport.ru nie zwrócił się z prośbą o skomentowanie mojego tweetu, nie opowiadaliśmy świadomie tej historii. Jest to kwestia wewnętrzna dotycząca drużyny, a Virtus.pro nie dąży do tego, by zrobić z niej piękny PR case study – dodał.

Oznaczałoby to, że ekspert, który miał wspomóc Polaków głównie w kwestiach mentalnych, zaczął doradzać im w okolicach PGL Major Kraków 2017. Wtedy to podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego dotarli aż do półfinału, ale na następnych turniejach znów zawiedli. Dopiero zakończone niedawno EPICENTER 2017 przyniosło kolejny sukces, który ma wszelkie predyspozycje, by stać się z dawna oczekiwanym przełomem.

Co ciekawe, psycholog nie przebywa z drużyną cały czas i traktowany jest raczej jako koło ratunkowe, które może służyć radą w wymagających tego sytuacjach. Jak zapewnił Dvoryankin, organizacja zamierza rozwinąć jeszcze ten aspekt i już rozmawia z innymi ekspertami, którzy mogliby okazać się pomocni także dla zawodników reprezentujących barwy VP w innych esportowych produkcjach.

– Praca trwa, ale nie zawsze. W przypadku, gdy drużyna potrzebuje czegokolwiek, może ona zwrócić się do psychologa. To nie jest ostateczna decyzja, obecnie prowadzimy rozmowy z niektórymi innymi specjalistami w dziedzinie psychologii. Chcemy, by oni zaproponowali alternatywy, które mogą być przydatne nie tylko dla naszej drużyny w CS:GO, ale również dla innych graczy, w sytuacji, gdy będą oni potrzebować wsparcia w tym zakresie – zakończył generalny menadżer Virtus.pro.

Kolejna okazja, by sprawdzić jak obecnie prezentują się TaZ, NEO, pashaBiceps, Snax i byali nadarzy się już najbliższej nocy. Właśnie wtedy w Chinach startują zawody StarLadder i-League Shanghai Invitational 2017, podczas których do wygrania będzie łączna pula nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

StarLadder i-League Shanghai Invitational 2017 – najważniejsze informacje

Po udanym w wykonaniu Virtus.pro EPICENTER 2017 przyszła pora na kolejne zawody. Tym razem polska piątka pojawi się w Chinach, gdzie weźmie udział w S...