fot. Blizzard/Robert Paul

Francja zmierzy się z Koreą Południową w półfinale Overwatch World Cup 2017

W gronie uczestników Overwatch World Cup 2017 pozostały już tylko cztery reprezentacje. Obyło się bez większych niespodzianek, bo w walce o tytuł mistrzowski nadal znajdują się Szwecja, Francja, a przede wszystkim Korea Południowa.

Warto jednak wspomnieć, że Azjaci po raz pierwszy w tej edycji Mistrzostw Świata Overwatch mieli problemy z pokonaniem swojego rywala. Stany Zjednoczone postawiły obrońcom tytułu naprawdę wygórowane warunki, urywając im jedną mapę, a także tocząc wyrównane pojedynki na kilku kolejnych. Jednakże koniec końców szczęście pozostało przy Je-honga „ryujehonga” Ryu i jego kolegach, którzy zatriumfowali 3:1. W półfinale rywalami Koreańczyków będą Francuzi, którzy wyeliminowali już jedną ekipę z Azji, czyli Chiny. Niemniej tym razem będzie o to zdecydowanie trudniej.

W drugiej parze naprzeciwko siebie staną natomiast Szwedzi i Kanadyjczycy. Skandynawski zespół narodowy od samego początku uważany był za jednego z kandydatów to zajęcia miejsca medalowego i udowodnił to także minionej nocy, doszczętnie gromiąc kopciuszka z Wielkiej Brytanii. Lekkim zaskoczeniem jest natomiast obecność zawodników z Ameryki Północnej, którzy w meczu z wyżej notowaną Australią przegrywali już 0:2, ale ostatecznie byli w stanie odwrócić losy spotkania na swoją korzyść.

Komplet wyników ćwierćfinałów prezentuje się następująco:

3 listopada
21:15 Wielka Brytania 0:3 Szwecja
Oaza 0:2
Numbani 2:3
Volskaya 1:2
22:45 Kanada 3:2 Australia
Oaza 1:2
King’s Row 3:4
Hanamura 4:3
Junkretown 3:2
Nepal 2:0
4 listopada
00:15 Chiny 1:3 Francja
Nepal 2:1
Numbani 3:4
Hanamura 1:2
Junkertown 5:6
01:45 Korea Południowa 3:1 Stany Zjednoczone
Nepal 1:2
Eichenwalde 3:2
Hanamura 4:4
Gibraltar 3:2
Oaza 2:0

Już dzisiejszej nocy poznamy nowego (a może nadal panującego) mistrza świata Overwatch. Drugi dzień rozgrywanych podczas BlizzConu 2017 zawodów rozpocznie się od półfinałów, a następnie czekają nas także mecz o 3. miejsce i wielki finał. Dokładny harmonogram wygląda tak:

4 listopada
17:30 Szwecja vs Kanada BO5
19:30 Francja vs Korea Południowa BO5
21:30 mecz o 3. miejsce BO5
23:30 wielki finał BO5

Polskojęzyczna transmisja z zawodów dostępna będzie pod tym adresem, z kolei anglojęzyczną będzie można oglądać na oficjalnym kanale Overwatch na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Philadelphia Fusion ogłasza swój skład na pierwszy sezon Overwatch League

Od oficjalnych narodzin Philadelphia Fusion minęły dwa dni, a tymczasem włodarze z Pensylwanii ogłosili skład, który będzie reprezentować ich ekipę w...