fot. ESL/Carlton Beener

IEM: Kolejne spotkania w Oakland za nami

Przedostatnia runda spotkań pierwszego dnia Intel Extreme Masters Oakland 2017 za nami! 3 oczka zdobyli tym razem podopieczni Gambit Esports i Renegades.

Team Liquid 19 : 16 Gambit Esports

(IEM Oakland – grupa B)
19 5 Mirage 10 16
10 5

Z początku inicjatywa znajdowała się w rękach Liquid, dzięki czemu północnoamerykańska formacja wypracowała sobie niewielką, kilkurundową przewagę. Jak się jednak okazało, Gambit potrzebowało jednak tylko i wyłącznie czasu, by ustabilizować swoją sytuację ekonomiczna i zacząć odrabiać niewielkie straty. Te udało się w większości kazachskiej ekipie zniwelować bardzo szybko, a następnie przeszła ona do budowania przewagi. Na półmetku Gambit prowadziło 10:5. O ile wygrana pistoletówka przybliżyła Gambit do zwycięstwa, to tego samego nie można powiedzieć o przegranej rundzie force, która znacząco pogorszyła sytuację ekonomiczną tej drużyny. To z kolei ułatwiło Liquid odrabianie strat, przez co w powietrzu zaczęło pachnieć comebackiem. Gambit skutecznie jednak rzucało kłody pod nogi rywalowi i gdy wydawało się, że ma swojego przeciwnika „na widelcu”, to ten raz jeszcze dał o sobie znać, doprowadzając do dogrywki. W tej lepszy okazał się jednak Team Liquid!

G2 Esports 9 : 16 Renegades
(IEM Oakland – grupa B)
9 5 Cobblestone 10 16
4 6

Porażka z Teamem Liquid po dogrywce podziałała na Renegades motywująco, co dało się zauważyć już w kolejnym meczu tej drużyny na IEM Oakland. Podopieczni amerykańskiej organizacji znakomicie weszli w mecz z G2 Esports, przez co Francuzi mieli ogromne problemy z defensywą. Jednak jeszcze przed zmianą stron podopieczni Edouarda „SmithZza” Dubourdeauxa zdołali poprawić swoją grę, by po piętnastu rundach zdecydowanie zmniejszyć wymiar kary do rezultatu 5:10. Renegades zaczęło ponownie prężyć muskuły zaraz po zmianie stron, wszak w większości australijski zespół nie tylko zgarnął pistole i dwie kolejne rundy, ale wygrał także pierwszego fulla swojego oponenta. RNG do końca nie wypuściło prowadzenia z rąk, sprawiając tym samym wielką niespodziankę na zawodach w Oakland.

Transmisja z turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Oakland 2017 dostępna jest w ESL.TV Polska. Wszystkie niezbędne informacje znaleźć można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IEM: Liquid lepsze od Renegades, FaZe pokonuje OpTic

Druga runda spotkań w grupie B rozstrzygnięta. Tym razem po bardzo cenne punkty sięgali zawodnicy Teamu Liquid i FaZe Clanu. Team Liquid 1...