Gambit Hobbit Dreamhack 2017
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Najlepsi gracze 2017 roku wg HLTV – 11. HObbit

Jedenaste miejsce przygotowanego przez HLTV rankingu najlepszych graczy 2017 roku przyniosło nam drugiego zawodnika z Kazachstanu. Do ogłoszonego kilka dni temu Daurena „AdreNa” Kystaubayeva zgodnie z oczekiwaniami dołączył jego kolega z Gambit Esports, Abay „HObbit” Khassenov.

Bez dwóch zdań – transfer Khassenova w październiku 2016 roku był jednym z najlepszych ruchów personalnych, jakich mogli dokonać włodarze Gambit. 23-latek nie potrzebował zbyt wiele czasu, by zaadaptować się do warunków rywalizacji na najwyższym poziomie i z miejsca stał się wiodącą postacią swojej ekipy, czego efektem był tytuł MVP na pierwszym rozgrywanym w nowych barwach lanie.

W tym roku żaden tego typu tytuł na konto zawodnika nie wpadł, ale wraz z kolegami udało mu się sięgnąć po coś cenniejszego – po triumf w PGL Major Kraków 2017. Na tym zresztą dobre wyniki HObbita i spółki się nie skończyły, bo w minionych dwunastu miesiącach odnosili oni sukcesy także m.in. podczas DreamHack ASTRO Open Austin 2017, cs_summit czy też DreamHack Masters Malmö 2017. Co ważne, na każdej z tych imprez kazachski rifler był kluczowym czynnikiem, który miał wpływ na fakt, że Gambit docierało do strefy medalowej.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2017 roku poznamy już 18 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
11. Abay „HObbit” Khassenov Gambit Esports
12. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Kristian „k0nfig” Wienecke North
15. Markus „Kjaerbye” Kjærbye Astralis
16. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
17. Dauren „AdreN” Kystaubayev Gambit Esports
18. Ricardo „boltz” Prass SK Gaming
19. Olof „olofmeister” Kajbjer FaZe Clan
20. Janusz „Snax” Pogorzelski Virtus.pro
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Kinguin

Kinguin zaproszone do zamkniętych kwali. do ESL One w Katowicach!

Organizatorzy ESL One Katowice 2018 nie przeszli obojętnie obok ostatnich znakomitych rezultatów Teamu Kinguin osiąganych na najważniejszych turniejac...