Cinkrof
fot. ESL

Cinkrof i Defles reprezentantami Movistar Riders!

Występujący od początku października ubiegłego roku w hiszpańskim SuperLiga Orange, Cinkrof ogłosił dziś, że będzie kontynuował rywalizację w najlepszej lidze Półwyspu Iberyjskiego, gdyż oficjalnie przedłużył kontrakt ze swoją dotychczasową organizacją. Dodatkowo Movistar Riders postanowiło także zatrudnić świetnie zapowiadającego się polskiego marksmana, Damiana „Deflesa” Filopowa, który po raz pierwszy wystąpi w hiszpańskich rozgrywkach.

Polski dżungler dołączył do Movistar Riders 10 października 2017 roku, na tydzień przed rozpoczęciem drugiej kolejki 13. sezonu SuperLiga Orange. Rokicki od początku doskonale wiedział, że będzie musiał dzielić swoje miejsce w wyjściowym składzie razem z Dánielem „Bluerzorem” Subiczem, niemniej jednak zazwyczaj pokazywał się z naprawdę dobrej strony, udowadniając tym samym swoją wartość. Ostatecznie Movistar Riders uplasowało się na czwartym miejscu w ligowej tabeli, dzięki czemu mogło pojawić się na finałach organizowanych na Gamergy. Tam Cinkrof i jego kompani musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów play-offów, Giants Only The Brave.

Jeśli chodzi o Deflesa, to już podczas 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski można było zauważyć, że zawodnik ten ma ogromny potencjał na rywalizację w Europie. Do niedawna Filipow również występował na Półwyspie Iberyjskim, bowiem przywdział barwy występującego w Liga Portuguese Primeira Divisão Doxa Gaming. Razem z Doxa Defles zdołał zająć drugie miejsce podczas play-offów LPLoL, przegrywając wtedy z K1ck eSports Club wynikiem 1:3. Dla młodego marksmana możliwość pokazania się w hiszpańskim SuperLiga Orange jest ogromną szansą, lecz o miejsce w „wyjściowej piątce” będzie musiał walczyć z Jesperem „Jesklaa” Strömbergiem.

Włodarzom Movistar Riders najwidoczniej spodobały się możliwości, jakie daje posiadanie po dwóch zawodników na daną pozycję, gdyż w przyszłym sezonie SLO w barwach MRDS zobaczymy aż dziesięciu graczy.

Aktualny skład Movistar Riders
Top Gustav „Xyraz” Blomkvist
Olof „Flaxxish” Medin
Jungle Jakub „Cinkrof” Rokicki
Dániel „Bluerzor” Subicz
Mid Jørgen „Hatrixx” Elgåen
Felix „MagiFelix” Boström
AD Carry Damian „Defles” Filopow
Jesper „Jesklaa” Strömberg
Support Johan „Klaj” Olsson
Erik „Treatz” Wessén

Z hiszpańską drużyną pożegnał się natomiast jeden z jej dotychczasowych midlanerów, Marcin „Roison” Dubiel. Polak od dziś będzie reprezentował barwy G2 Vodafone, a jego miejsce w Movistar Riders zajmie Felix „MagiFelix” Boström, który również jest uważany za nieprawdopodobnie utalentowanego zawodnika.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Crédit Agricole głównym sponsorem zespołu Off-Mode

Polski oddział sieci bankowej Crédit Agricole podpisał umowę z Off-Mode, stając się tym samym głównym sponsorem organizacji założonej w Poznaniu. Logo...