scena IEM Katowice Spodek
fot. ESL/Adela Sznajder

Poznaliśmy szczegóły eliminacji do IEM Katowice 2018 w Europie i Ameryce Północnej

W Azji oraz Oceanii walka o wyjazd na Intel Extreme Masters Katowice 2018 już się rozpoczęła. Niedługo do tych dwóch regionów dołączą także Europa i Ameryka Północna, gdyż organizatorzy podzielili się z nami właśnie szczegółami dotyczącymi eliminacji dedykowanych właśnie tym zakątkom świata.

20 stycznia rozpocznie się rywalizacja za oceanem, gdzie do wywalczenia będą dwa miejsca na imprezie głównej. Najpierw jednak wystartują kwalifikacje otwarte, skąd dwie najlepsze formacje trafią do etapu zamkniętego. Tam dołączy do nich wybrana przez organizatorów szóstka, która otrzyma bezpośrednie zaproszenia do tej fazy. Dokładny harmonogram wygląda tak:

Data Etap Zapisy
20–21 stycznia Pierwsze otwarte eliminacje link
25–26 stycznia Drugie otwarte eliminacje link
30 stycznia Zamknięte eliminacje

Cztery dni później w szranki staną także drużyny z Europy. Dla nich przewidziano aż cztery miejsca na IEM-ie. Jednakże coś za coś – więcej formacji weźmie udział także w zamkniętych eliminacjach. Dokładniej mówiąc będzie ich dwanaście, z czego osiem udział w nich będzie mieć zapewniony bez walki dzięki przyznanym zaproszeniom. Pozostałe cztery to z kolei zwycięzcy etapu otwartego. Dokładny harmonogram prezentuje się następująco:

Data Etap Zapisy
23–24 stycznia Pierwsze otwarte eliminacje link
31 stycznia–1 lutego Drugie otwarte eliminacje link
3–4 lutego Zamknięte eliminacje

Intel Extreme Masters Katowice 2018 odbędzie się między 27 lutego a 4 marca. Łącznie udział w turnieju weźmie szesnaście zespołów, które powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Patokalipsa nie zagra na Six Invitational

Niestety podczas Six Invitational 2018 nie zobaczymy żadnej polskiej ekipy. Do ALSEN-Teamu oraz Invicta Gaming, które z europejskimi eliminacjami poże...