fot. ELEAGUE

Najlepsi gracze 2017 roku wg HLTV – 4. rain

Miejsce czwarte nie należy do najbardziej lubianych przez sportowców. Niby to wysoko, ale tuż za podium, także budzi ono uczucia co najmniej mieszane. Ale to właśnie ta lokata przypadła w udziale Håvardowi „rainowi” Nygaardowi z FaZe Clanu w przygotowanym przez serwis HLTV rankingu najlepszych graczy 2017 roku.

Trudno wieść prym w drużynie, która aż pęcznieje od gwiazd. Ale Nygaardowi się to udaje i to mimo faktu, że jeszcze kilka lat temu nikomu do głowy nie przyszłoby, by choćby spróbować uplasować go gdzieś pośród najlepszych. 23-latek pokornie godził się jednak z kolejnymi zmianami w składzie, do którego trafił jeszcze w połowie w 2015 roku, gdy ten reprezentował barwy Teamu Kinguin. Następujące po sobie roszady omijał raina szerokim łukiem, a on sam nie miał większego problemu z przystosowaniem się do stale zmieniających się realiów. Aż wreszcie przyszedł rok 2017, w którym zawodnik rodem ze Skandynawii pokazał pełnię swojego potencjału. To własnie on w ogromnym stopniu przyczynił się do triumfów FaZe podczas ELEAGUE :CSGO Premier i finałów ECS Season 4, dzięki czemu zgarnął podczas tych imprez tytuł MVP. A to nie jedyne sukcesy, jakie w ostatnich dwunastu miesiącach wpadły na jego konto! W krótkim czasie Norweg stworzył wraz z Nikolą „NiKo” Kovačem niesamowicie niebezpieczny duet, którego boją się na wszystkich serwerach świata.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2017 roku poznamy już 18 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
4. Håvard „rain” Nygaard FaZe Clan
5. Nicolai „dev1ce” Reedtz Astralis
6. Gabriel „FalleN” Toledo SK Gaming
7. Kenny „kennyS” Schrub G2 Esports
8. Oleksandr „s1mple” Kostyliev Natus Vincere
9. Ladislav „GuardiaN” Kovács FaZe Clan
10. Peter „dupreeh” Rasmussen Astralis
11. Abay „HObbit” Khassenov Gambit Esports
12. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Kristian „k0nfig” Wienecke North
15. Markus „Kjaerbye” Kjærbye Astralis
16. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
17. Dauren „AdreN” Kystaubayev Gambit Esports
18. Ricardo „boltz” Prass SK Gaming
19. Olof „olofmeister” Kajbjer FaZe Clan
20. Janusz „Snax” Pogorzelski Virtus.pro
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... Kinguin zajmuje drugie miejsce na WESG 2016

Przez bardzo długi czas Team Kinguin (wcześniej Lounge Gaming, wcześniej ESC Gaming) nie był w stanie choćby w minimalnym stopniu przeciwstawić się Vi...