fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze 2017 roku wg HLTV – 3. fer

Dotarliśmy wreszcie do podium przygotowanego przez serwis HLTV rankingu najlepszych zawodników 2017 roku. Na jego najniższym stopniu zgodnie z oczekiwaniami znalazł się Fernando „fer” Alvarenga, którego na co dzień możemy oglądać w barwach brazylijskiej formacji SK Gaming. Jest to jednocześnie trzeci i prawdopodobnie nie ostatni gracz tejże ekipy ujęty w zestawieniu.

Alvarenga, jak i zresztą całe SK, w minionym roku wzbogacił swoje konto o nieprawdopodobną liczbę trofeów. Dość powiedzieć, że 26-latek wraz ze swoimi kolegami zajął miejsce w strefie medalowej aż na czternastu różnych imprezach (w tym także na Majorze). Sam fer miał zresztą ogromny wkład w te sukcesy – co więcej, na żadnych z rozgrywanych przez siebie zawodach nie osiągnął ratingu niższego niż 1,03! Wiąże się z tym jednak kilka uwag.

Po pierwsze, Brazylijczyk nigdy nie był pierwszoplanową postacią, bo na czoło z reguły wysuwali się inni. Niemniej zazwyczaj pełnił on rolę takiego cichego bohatera, który z dala od oczu kibiców, które zwykle zwrócone były w stronę Marcelo „coldzery” Davida, po prostu robił swoje. I robił to niesamowicie dobrze, wywierając ogromny wpływ na końcowe rezultaty będące udziałem SK. Można zatem wysnuć odważną tezę, że gdyby nie były gracz Games Academy, latynoska drużyna nie wygrałaby aż tylu turniejów.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2017 roku poznamy już 18 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
3. Fernando „fer” Alvarenga SK Gaming
4. Håvard „rain” Nygaard FaZe Clan
5. Nicolai „dev1ce” Reedtz Astralis
6. Gabriel „FalleN” Toledo SK Gaming
7. Kenny „kennyS” Schrub G2 Esports
8. Oleksandr „s1mple” Kostyliev Natus Vincere
9. Ladislav „GuardiaN” Kovács FaZe Clan
10. Peter „dupreeh” Rasmussen Astralis
11. Abay „HObbit” Khassenov Gambit Esports
12. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Kristian „k0nfig” Wienecke North
15. Markus „Kjaerbye” Kjærbye Astralis
16. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
17. Dauren „AdreN” Kystaubayev Gambit Esports
18. Ricardo „boltz” Prass SK Gaming
19. Olof „olofmeister” Kajbjer FaZe Clan
20. Janusz „Snax” Pogorzelski Virtus.pro
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Soren nowym zawodnikiem PACT

Kolejny dzień przynosi nam nazwisko kolejnego zawodnika, który w zbliżających się miesiącach będzie reprezentował barwy PACT. Wczoraj oficjalnie ogłos...