Gambit Hobbit Dreamhack 2017
fot. DreamHack/Adela Sznajder

HObbit nowym prowadzącym Gambit

ELEAGUE Major Boston 2018 był ogromny rozczarowaniem dla wszystkich fanów Gambit Esports. Drużyna, która w ubiegłym roku w Krakowie zaskoczyła wszystkich i sięgnęła po tytuł mistrzowski, tym razem nie była nawet w stanie wyjść z grupy. Tak słaby wynik musiał nieść za sobą pewne zmiany, o których teraz się dowiedzieliśmy.

Włodarze organizacji, przynajmniej na razie, nie zdecydowali się jednak na roszady w składzie. Zamiast tego zmieniono prowadzącego, którymi ostatnimi czasy byli Dauren „AdreN” Kystaubayev oraz Mihail „Dosia” Stolyarov, a których zastąpić ma Abay „HObbit” Khassenov. Gambit miało problem ze znalezieniem nowego IGL-a od czasu, gdy formację Danylo „Zeus” Teslenko, który postanowił dołączyć do swojego ukochanego Natus Vincere. Osierocona przez niego formacja, już pod przywództwem AdreNa i Dosi, radziła sobie ze zmiennym szczęściem.

Jednakże po niepowodzeniu w Bostonie uznano najwyraźniej, że pora na trochę świeżych pomysłów. Te gwarantować ma właśnie HObbit, który praktycznie od samego początku swojej bytności w zespole jest jego najjaśniejszym punktem. Można więc uznać, że powierzenie mu roli IGL-a jest trochę ryzykowne, gdyż grozi pogorszeniem indywidualnych statystyk 23-latka. On sam zapewnił jednak za pośrednictwem mediów społecznościowych, że chce być liderem na wzór Gabriela „FalleNa” Toledo czy też Tarika „tarika” Celika – jednocześnie dowodzić, ale i mieć swój spory wkład w bilans zabójstw i zgonów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ogłoszono PGL PUBG Spring Invitational

PGL także zauważyło popularność PlayerUnknown's Battlegorunds (a da się jej nie zauważyć?) i szybko przystąpiło do organizacji własnego eventu dedykow...