Virtus.pro Solo
fot. ESL/Adela Sznajder

Virtus.pro w półfinale ESL One Katowice 2018!

Drugi ćwierćfinał ESL One Katowice 2018 powered by Intel zakończony. Do półfinału awansowało Virtus.pro, które wygrało z Evil Geniuses 2:1. W kolejnym meczu Rosjanie zmierzą się z Fnatic. Natomiast Evil Geniuses zakończyło przygodę z ESL One w czołowej szóstce, dzięki czemu zainkasowało 50 000 dolarów.

Virtus.pro 2:1 Evil Geniuses

Mimo dobrego początku Cr1ta grającego Io, z czasem lepiej radzili sobie Virtusi. Rosjanie byli wyraźnie lepsi w walce, choć dość lekceważąco podchodzili do niszczenia wież. Dopiero od 20. minuty RAMZES i kompani ruszyli z kopyta i zaczęli koncentrować się na ważniejszych obiektach. W 22. minucie padł pierwszy Roshan, a w ciągu czterech kolejnych minut padły wszystkie wieże drugiego kręgu EG. Po utracie wszystkich zawodników w 33. minucie reprezentanci Ameryki Północnej oddali VP pierwsze zwycięstwo.

Druga potyczka nie była już tak łatwą przeprawą dla Virtus.pro. Obydwie formacje bardzo zacięcie walczyły w początkowych minutach, a stan złota był wyrównany przez zdecydowaną większość spotkania. W 22. minucie zespół Solo dzięki wygranej walce ruszył dolną linią i wyszedł na wyraźne prowadzenie. Rosyjska piątka nie nacieszyła się nim jednak długo – w 31. minucie na konto EG powędrował Roshan oraz jego Aegis, a w późniejszej walce Arteezy i kompani zmiażdżyli VP. Chwilę po tym zdobyli pierwsze baraki, a pięć minut później wyrównali stan serii.

Trzecie starcie było już czystą dominacją Virtus.pro. Od pierwszych minut Rosjanie nieustannie powiększali swoje prowadzenie i choć dokonywali tego w powolnym tempie, najważniejszy był ostateczny sukces. Największa różnica była widoczna w wartości dwóch czołowych prowadzących VP – Tinkera i Death Prophet. Pierwszy z czempionów na zakończenie starcia miał blisko 10 tysięcy więcej niż najlepszy carry EG. Po niewiele ponad 43 minutach zmagań Virtus.pro zadało decydujący cios i zapewnili sobie miejsce w półfinale.

Już wkrótce rozpocznie się kolejny mecz ESL One Katowice 2018. W pierwszym półfinale zawodów zobaczymy w akcji Vici Gaming i Team Liquid. Zwycięzca tego pojedynku jako pierwszy zapewni sobie udział w finale katowickiego Majora Doty 2. Mecz ten możecie obejrzeć z polskim komentarzem w ESL.TV Polska. Pełny harmonogram rozgrywek oraz dotychczasowe wyniki wszystkich spotkań znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fnatic Rekkles

Mecz o fotel lidera już dziś w EU LCS. G2 Esports powalczy z Fnatic

Pora na kolejne mecze EU LCS 2018 Spring Split. Dzisiaj o godzinie 17:00 rozpocznie się drugi dzień szóstej rundy europejskiej ligi. Podobnie jak wczo...