Virtus.pro Noone
fot. ESL/Kelly Kline

Virtus.pro triumfuje na ESL One Katowice 2018!

Zmagania ESL One Katowice 2018 powered by Intel oficjalnie zakończone! W wielkim finale Virtus.pro pokonało Vici Gaming wynikiem 3:1. W ręce rosyjsko-ukraińskiej formacji powędrowało 400 tysięcy dolarów, a każdy z jej graczy zdobył po 750 punktów Dota Pro Circuit. Reprezentanci Chin natomiast wrócą do domu z 200 tys. dolarów i 450 punktami DPC na każdego z graczy.

Vici Gaming 1:3 Virtus.pro

Mimo powolnego startu z każdą kolejną minutą Virtus.pro zyskiwało coraz większą przewagę. Pierwszy mocny krok w kierunku zwycięstwa Virtusi wykonali w 13. minucie, kiedy pokonali czwórkę rywali i zdobyli kolejną wieżę. Po kilku minutach sięgnęli już po wieże drugiego kręgu. Na nic zdała się kradzież Aegisa w wykonaniu Paparaziego w 20. minucie. Chwilę po tym padli wszyscy kompani carry’ego Vici Gaming, a korzystając z ich nieobecności VP zdobyło pierwsze koszary. Jeszcze przed upływem pół godziny gry VG oddało pierwsze zwycięstwo swoim rywalom.

Początkowe minuty drugiej bitwy ponownie zaczęły się dość wolno. Po kwadransie zmagań Virtus.pro w końcu ruszyło z kopyta i po wyłączeniu z gry czwórki rywali rozpoczęli totalną dominację. Od tego momentu z życiem nie pożegnał się ani jeden zawodnik VP. W 20. minucie po kolejnej wygranej walce Solo i kompani zdobyli Roshana, a chwilę później dwie kolejne drugiego kręgu. Po pozostałe budowle rosyjsko-ukraiński skład nawet nie musiał się kwapić – wraz z utratą trzech zawodników Vici Gaming uznało, że pora oddać zwycięstwo swoim oponentom.

Po przerwie oglądaliśmy zupełnie inne oblicze chińskiej formacji. Tym razem to ona dyktowała tempo gry od samego jej początku. Nawet mimo porażki w walce w 11. minucie Vici Gaming zdołało podnieść się z kolan i od zdobycia pierwszej wieży drugiego kręgu nie straciła przewagi do ostatnich sekund. Decydujący cios podopieczni Mikasy zadali już w 28. minucie.

W czwartej, jak się później okazało decydującej, potyczce Virtus.pro wróciło na właściwe tory. Podobnie jak w dwóch pierwszych starciach to Virtusi kontrolowali przebieg gry od pierwszych minut. Pedał gazu gracze VP wcisnęli w 25. minucie, kiedy po zwycięskiej walce powiększyli różnicę w ogólnej wartości drużyn niemalże o połowę. Wtedy Vici Gaming zostało zepchnięte do głębokiej defensywy i choć zespół 9pashy miał problemy z zamknięciem potyczki, udało im się to jeszcze przed upływem 33. minuty.

Tak prezentuje się ostateczny podział puli nagród ESL One Katowice 2018:

1. Virtus.pro 400 000 $ 750 pkt.
2. Vici Gaming 200 000 $ 450 pkt.
3. Team Liquid 120 000 $ 225 pkt.
4. Fnatic 80 000 $ 75 pkt.
5-6. Team Secret, Evil Geniuses 50 000 $
7-8. OG, Newbee 20 000 $
9-12. Mineski, OpTic Gaming, Team Kinguin, LGD Gaming 10 000 $
13-16. Effect, compLexity, Infamous, Natus Vincere 5 000 $
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Team Dignitas wygrywa Intel Challenge Katowice 2018

Zawodniczki Team Dignitas zostały triumfatorkami Intel Challenge Katowice 2018. Formacja z Ameryki Północnej pokonała w wielkim finale zespół Julii "b...