Team Dignitas HotS
fot. DreamHack/Abraham Engelmark

Team Dignitas broni tytułu mistrza HGC Western Clash! Polacy na drugim miejscu

Finał HGC 2018 Phase #1 Western Clash zakończony! Tytuł mistrza ponownie powędrował w ręce Teamu Dignitas, który w wielkim finale pokonał Zealots. Formacja Adriana „adrd” Wójcika i Maksyma „Mopsio” Szczypy musiała uznać wyższość rywali po sześciu potyczkach. Mimo porażki Zealots bez wątpienia należą się słowa uznania. Gdy wrócą rozgrywki HGC EU „Zeloci” z pewnością będą jedną z drużyn, która będzie siała postrach w sercach rywali.

Zealots 3 : 4 Team Dignitas
Wielki finał rozpoczął się rezultatem 1:0 dla Teamu Dignitas, z powodu awansu z drabinki wygranych.
Mapy: 1. Odlewnia Volskaya 2. Pole Bitewne Wieczności 3. Piekielne Kapliczki
4. Grobowiec Pajęczej Królowej 5. Przeklęta Kotlina 6. Wieże Zagłady

Starcie tych dwóch drużyn było bez wątpienia godne finału HGC Western Clash! Niemal wszystkie potyczki były niesamowicie zacięte, a ostatnie sekundy wywoływały szybsze bicie serca. Mimo że Team Dignitas dominował we wczesnej fazie, ostatnie minuty pierwszych dwóch starć należały do „Zelotów”. Pierwsze zwycięstwo Team Dignitas odniósł na Piekielnych Kapliczkach, jednak tu również zespół naszych rodaków był bardzo bliski wygranej. Tyle szczęścia Polacy nie mieli już w Grobowcu Pajęczej Królowej, gdzie ponieśli dotkliwą porażkę po zaledwie 13-minutowej potyczce. Zealots nie zamierzało się jednak poddać bez walki i po starciu trwającym również 13 minut w Przeklętej Kotlinie wyrównali stan serii.

Wszystko rozstrzygnęło się na Wieżach Zagłady. Mimo iż „Zeloci” lepiej radzili sobie w walce i natarciu linii, pierwsze ołtarze zdecydowanie lepiej kontrolował Team Dignitas. Podczas gdy baza liderów europejskiego rankingu miała jeszcze 20 punktów życia, na koncie bazy Zealots widniała samotna czwórka. Mopsio i spółka raz jeszcze podjęli rękawicę i sprowadzili wynik w żywotności baz do stanu 4:2. Rozstrzygnięcie przyszło w 27. minucie. Po szalonej walce o ostatni ołtarz w grze konstrukcja powędrowała w ręce Teamu Dignitas, który mógł wreszcie cieszyć się z obrony tytułu. Poniżej możecie obejrzeć ostatnie sekundy tego starcia:

Wygrywając w HGC Western Clash na konto Teamu Dignitas razem z tytułem mistrzów powędrowało 30 000 dolarów. Ponadto zwycięstwo europejskiej ekipy zapewniło Staremu Kontynentowi dodatkowego reprezentanta na Mid Season Brawl, który zostanie rozegrany w czerwcu. Poniżej możecie zobaczyć rozkład puli nagród HGC Western Clash. Wszystkie wyniki oraz drabinkę zawodów znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

1. 30 000$ Team Dignitas
2. 20 000$ Zealots
3 15 000$ Tempo Storm
4. 10 000$ Fnatic
5-6. 7500$ Team Twelve, HeroesHearth Esports
7-8. 5000$ Method, Team Freedom
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MANS NOT HOT dołącza do Imperial

Po blisko czterech miesiącach poszukiwań MANS NOT HOT znalazło wreszcie organizację. Od teraz miksowy skład reprezentować będzie barwy The Imperial, d...